Euro
10.27
Dolar
8.46
BIST 100
1,441.33
Altın
1,843.80
Türkiye

Patates alımı yapılan Niğdeli çiftçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Niğdeli çiftçi Ertaş, "Çiftçilerin buna ihtiyacı vardı. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. İyi oldu, ambarlarda kalan patatesler değerlendiriliyor. Sezon sonu da yaklaşıyordu, çiftçilerimiz için çok iyi oldu." dedi.

Hamza Tav   | 11.04.2021
Patates alımı yapılan Niğdeli çiftçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Niğde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatının ardından Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) patates alımına başlaması Niğde'de çiftçileri sevindirdi.

Türkiye'nin önemli patates üretim merkezlerinden Niğde'de, çiftçilerden alınan patateslerin sevkiyatları devam ediyor.

Niğde merkeze bağlı Orhanlı beldesindeki çiftçiler, ellerinde kalan ürünlerinin alınması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Çiftçilerden Osman Ertaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çiftçilerin buna ihtiyacı vardı. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. İyi oldu, ambarlarda kalan patatesler değerlendiriliyor. Sezon sonu da yaklaşıyordu, çiftçilerimiz için çok iyi oldu." dedi.

Çiftçi Mesut Soylu ise "Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz, bizi büyük bir beladan kurtardı. Çiftçimiz rahatladı ve son sezonda bu bize ilaç gibi geldi. Çok memnunuz." diye konuştu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın