Dolar
15.66
Euro
16.31
Altın
1,801.35
ETH/USDT
2,020.10
BTC/USDT
29,748.00
BIST 100
2,402.28

Künye

ANADOLU AJANSI
Kuruluş: 6 Nisan 1920

"Anadolu Ajansı, kamuoyunun iç ve dış en doğru haber ile aydınlatılması ihtiyacı göz önüne alınarak kurulmuştur."*

Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Derneği Temsilciler Kurulu adına 
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


*AA'nın Kuruluş Genelgesinden

Yönetim Kurulu Başkanı, Genel MüdürSerdar KARAGÖZ
Yönetim Kurulu ÜyesiDoç. Dr. Yusuf ÖZKIR
Yönetim Kurulu ÜyesiProf. Dr. Hasan Nuri YAŞAR
Yönetim Kurulu ÜyesiDoç. Dr. İsmail ÇAĞLAR
Yönetim Kurulu ÜyesiBüşra KARADUMAN AKTUNA 
Genel Müdür YardımcısıOğuz Enis PERU
Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın YönetmeniYusuf ÖZHAN
Anadolu Ajansı Sorumlu MüdürleriYunus ÇELİK, Orhan TOPAL
Yeni Medya Haberleri Yayın YönetmeniMustafa Fuat ER
AdresEti Mahallesi GMK Bulvarı No:132 Çankaya ANKARA
E-postayenimedya@aa.com.tr
Telefon+90 312 999 20 00 (pbx)
Faks+90 312 231 21 74

AA Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür Serdar KARAGÖZ’ün Özgeçmişi:

Serdar Karagöz, 25 Mayıs 1981’de, Sakarya’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlayan Karagöz, üniversite lisans eğitimini ise yine İstanbul'da bulunan Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde gerçekleştirdi. Aynı üniversitede İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programını tamamladı.

2008 yılında Turkuaz Medya Grubu'na yönetici adayı olarak katılan Karagöz, belirli bir süre grubun tüm departmanlarında görev aldı. 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde New School Üniversitesi’nde Medya Çalışmaları bölümünde yüksek lisans programına başlayan Karagöz, buradaki eğitiminin ardından New York Times Sendikasyon Departmanı'nda çalışmaya başladı. 2012-2014 yılları arasında A Haber Televizyonu'nun Birleşmiş Milletler Diplomasi Muhabiri olarak görev yapan Karagöz, bir yandan Sabah Gazetesi'ne ABD gündemiyle ilgili  haftalık köşe yazıları kaleme alırken, diğer yandan yine ABD gündeminin nabzını tuttuğu usasabah.com web sitesini hayata geçirdi.

Türkiye'ye dönüşünün ardından Sabah Gazetesi'nde Dış Haberler Müdürü olarak görev yapan Karagöz, bu dönemde ayrıca Daily Sabah Gazetesi'nin kuruluş hazırlıklarına başladı ve 2014’ün Şubat ayında Daily Sabah Gazetesi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmeni oldu. Ekim 2018’de TRT'ye atanan Serdar Karagöz, TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. Bu süre zarfından yayın dillerine Arapça, Almanca, Rusça ve Balkan dillerini de ekleyerek, TRT’nin küresel medya arenasındaki başarısına önemli ölçüde katkıda bulundu. Karagöz, 7 Nisan 2021 tarihinden bu yana Türkiye’nin küresel haber ajansı Anadolu Ajansı’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak kariyerine devam ediyor.