Euro
6.40
Dolar
5.77
BIST 100
95,394.24
Altın
1,498.70
Türkiye

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tabelası yenilenmek üzere kaldırıldı

İçişleri Bakanlığınca KHK gereği görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin eskiyen Türkçe ve Kürtçe tabelasının yenilenmek üzere kaldırıldığı yere, yeni yapılacak tabelanın resmedildiği branda asıldı.

03.12.2016
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tabelası yenilenmek üzere kaldırıldı

DİYARBAKIR

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin eskiyen Türkçe ve Kürtçe tabelasının yenilenmek üzere kaldırıldığı yere, yeni yapılacak tabelanın resmedildiği branda asıldı.

KHK kapsamında görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında, hizmet binasının girişinde yenilenmek üzere kaldırılan Türkçe ve Kürtçe tabelanın yerine, yeni yapılacak tabelanın resmedildiği branda konuldu.

Kaldırılan tabelanın yerine asılacak olan Türkçe ve Kürtçe yazılı, kentin tarihini yansıtan Ulu Cami, On Gözlü Köprü, Dört Ayaklı Minare gibi eserlerin fotoğraflarının da yer alacağı tabela için çalışma sürüyor.

Muhabir: Ömer Yasin Ergin


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın