Euro
10.39
Dolar
8.69
BIST 100
1,410.79
Altın
1,779.12
Sağlık, Koronavirüs

BioNTech aşısının ikinci dozu için daha önce verilen randevular geçerli olacak

Kovid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan BioNTech aşısının birinci ve ikinci doz aralığının 6-8 haftaya çıkarılması kararı öncesinde alınan ikinci doz randevularının geçerli olacağı bildirildi.

Ahmet Sertan Usul   | 29.04.2021
BioNTech aşısının ikinci dozu için daha önce verilen randevular geçerli olacak

AnkaraKORONAVİRÜS HABERLERİSağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında dün yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında, "BioNTech aşısının birinci dozunun yapılmasından 12 gün sonra virüse karşı bağışıklığın oluşmaya başladığı" verisi ele alındı ve sonrasında iki doz arasındaki uygulama süresinin 6-8 haftaya çıkarıldığı açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, BioNTech aşısının ikinci dozu için Sağlık Bakanı Koca'nın duyurduğu bu karar öncesinde randevu alanlara, aşı olabilecekleri yeni tarih aralığı kısa mesaj yoluyla iletildi.

Sabah saatlerinde ise e-Nabız sistemi üzerinde, önceki randevu gün ve saatlerinde aşının uygulanabileceği bilgisi yer aldı.

Bu değişiklik, iki doz arası uygulama süresinin 6-8 haftaya çıkarılması kararından önce ikinci doz randevusunu alanları kapsayacak. İkinci doz için henüz randevu almamış olanlara ise 6-8 hafta sonrasına randevu verilecek.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.