Dolar
8.65
Euro
10.12
Altın
1,767.07
ETH/USDT
3,030.00
BTC/USDT
43,460.00
BIST 100
1,407.46
Teknoloji

Iğdırlı öğrenciler NASA mühendislerine uzayı sordu

Iğdır'da düzenlenen "e-konferans"ta öğrenciler NASA'da görevli Türk mühendislere sorular yöneltti.

Hüseyin Yıldız   | 18.01.2016
Iğdırlı öğrenciler NASA mühendislerine uzayı sordu

Iğdır

IĞDIR

Iğdır'da düzenlenen görüntülü konferansla öğrenciler NASA mühendislerine soru sordu.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde gerçekleştirilen video konferans ile Iğdırlı öğrenciler, NASA'da görevli Türk bilim adamlarına uzayla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.

"Bilime Yolculuk Projesi" kapsamında Iğdır Cumhuriyet Ortaokulu'nda, "Uzay yolculuğu-NASA ve Oxford" başlıklı e-konferans düzenlendi.

NASA'nın İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde görevli Türk bilim adamları Umut Yıldız ve Selçuk Topal'ın verdiği e-konferansa katılan öğrenciler, yıldız oluşumu, gözlem yöntemleri, uzay hareketliliği, gezegenler gibi konularda bilgi aldı.

Öğrenciler, bilim adamları Yıldız ve Topal'a, "Başka gezegenlerde hayat var mı", "Uzaylılar gerçekten var mı" , "Uzaya gönderilen araç yerine neden insan gönderilmiyor" ve "ABD'nin aya insan indirmesi gerçek midir" gibi sorular yöneltti.

Muhabir: Hüseyin Yıldız

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın