Koronavirusi

SHBA, shkon në 583.690 numri i të vdekurve nga COVID-19

Sipas Universitetit Johns Hopkins numri i të infektuarve deri më tani ka arritur në 32.815.785

Mücahit Oktay   | 13.05.2021
SHBA, shkon në 583.690 numri i të vdekurve nga COVID-19

New York

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 583.690, prej të cilëve 823 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 32.815.785, me 35.502 raste të regjistruara në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,76 milionë raste të konfirmuara dhe 62.472 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 153 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 117 milionë dozën e dytë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın