BALLKANI

Grenell: Tarifa duhet të hiqet ndërsa serbët të ndalin fushatën për çnjohjet e Kosovës

Grenell: Tarifa duhet të hiqet ndërsa serbët të ndalin fushatën për çnjohjet e Kosovës

“Është shumë e rëndësishme që nëse dëshirojmë të lëvizim përpara duhet zhvillim ekonomik, që tarifa 100 për qind duhet të shfuqizohet, në të njëjtën kohë kur të ndalojë dhe fushata për çnjohjet e shtetësisë së Kosovës nga Serbia", tha Grenell

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Kosovë, përkujtohet Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes
21.01.2020

Kosovë, përkujtohet Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes

“Politika paqësore dhe miqësia me SHBA-në e Perëndimin janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Presidentit Rugova”, shkroi presidenti Thaçi

Shqipëri, hapet ekspozita "100 vjet parlamentarizëm shqiptar”
21.01.2020

Shqipëri, hapet ekspozita "100 vjet parlamentarizëm shqiptar”

Nënkryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Vasilika Hysi tha se ekspozita është pjesë e një liste të tërë veprimtarish që Kuvendi i Shqipërisë po organizon në kuadër të 100 vjetorit të parlamentarizmit shqiptar

Aksident trafiku në Shkup, përmbyset një automjet transporti
21.01.2020

Aksident trafiku në Shkup, përmbyset një automjet transporti

Automjeti i transportit "Fiat" qëndron i përmbysur në vendngjarje, ku dhe mbërriti policia për të insperktuar aksidentin, ndërkohë policia e trafikut po rregullon trafikun në mënyrë që të funksionojë pa pengesa

TDV i dhuron Kur'anin me alfabetin Braille vajzës me shikim të dëmtuar në Gostivar
21.01.2020

TDV i dhuron Kur'anin me alfabetin Braille vajzës me shikim të dëmtuar në Gostivar

"Gjëja e parë që më shkonte ndërmend ishte se nëse më kthehet shikimi do e lexoja librin e Kur'anit. Sot jam shumë e lumtur që ma ofruan një libër të Kur'anit me shkrimin Braille në mënyrë që edhe unë ta lexoj", tha Abdija

Ruçi: Objektivi kryesor i parlamentit është hapja e negociatave
20.01.2020

Ruçi: Objektivi kryesor i parlamentit është hapja e negociatave

Në fjalën e tij në hapje të sesionit, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, tha se objektivi kryesor i Kuvendit për këtë vit është hapja e negociatave me BE-ne