Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 329 raste të reja dhe 200 të shëruar nga COVID-19

Maqedoni e Veriut, 329 raste të reja dhe 200 të shëruar nga COVID-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend ka arritur në 197.091, prej të cilëve 182.227 janë shëruar

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Shqipëri, 10 të vdekur dhe qindra raste të reja me COVID-19
15.10.2021

Shqipëri, 10 të vdekur dhe qindra raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se janë shëruar edhe 628 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në gjithsej 167.936

SHBA nga 8 nëntori do të lejojë hyrjen në vend për shtetasit e huaj të vaksinuar plotësisht
15.10.2021

SHBA nga 8 nëntori do të lejojë hyrjen në vend për shtetasit e huaj të vaksinuar plotësisht

Bëhet e ditur se administrata e SHBA-së do të vazhdojë praktikën për testin negativ të PCR të kryer brenda 72 orëve përpara fluturimit

Kosovë, 20 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit
15.10.2021

Kosovë, 20 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), vendi ka regjistruar 20 raste të reja me koronavirus, me çka numri i tyre ka shkuar në gjithsej 160.515

Maqedoni e Veriut, 413 raste të reja dhe 309 të shëruar nga COVID-19
15.10.2021

Maqedoni e Veriut, 413 raste të reja dhe 309 të shëruar nga COVID-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend ka arritur në 196.376, prej të cilëve 182.782 janë shëruar

Rastet e përditshme në Rusi dhe numri i vdekjeve nga COVID-19 arritën rekord për ditën e dytë me radhë
15.10.2021

Rastet e përditshme në Rusi dhe numri i vdekjeve nga COVID-19 arritën rekord për ditën e dytë me radhë

Sipas raportit të përditshëm të task forcës emergjente të vendit, 32.196 persona rezultuan pozitivë me COVID-19 gjatë ditës së kaluar, duke i çuar rastet aktive në 743.839, dhe numrin e përgjithshëm në 7,92 milionë