Policia greke hap zjarr ndaj azilkërkuesve në kufi

Azilkërkuesit, të cilët presin në vijën kufitare për të kaluar në Evropë përmes provincës veriperëndimore Edirne në kufi me Greqinë, po hasin në një trajtim të ashpër të policisë greke e cila po përdorë gaz lotsjellës dhe municion të gjallë ndaj tyre

Të fundit

Intervista, rrëfime njerëzore, dokumentarë...Mijëra të tilla në kanalin tonë në YouTube. Abonohuni!