Sport

Ndeshja Ballkani-Viktoria Plzen përfundon me rezultatin 0-1

Ndeshja Ballkani-Viktoria Plzen përfundon me rezultatin 0-1

Ndeshja mes ekipit kosovar Ballkani dhe ekipit çek Viktoria Plzen është zhvilluar në stadiumin “Air Albania” në Tiranë

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Shqipëria edhe matematikisht kualifikohet në Kampionatin Evropian 2024
17.11.2023

Shqipëria edhe matematikisht kualifikohet në Kampionatin Evropian 2024

Me barazimin kundër Moldavisë, kombëtarja e Shqipërisë edhe matematikisht është kualifikuar në finalet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani

Las Vegas, stacioni i radhës i Formula 1
17.11.2023

Las Vegas, stacioni i radhës i Formula 1

Raundi i 22-të do të zhvillohet në pistën e gjatë 6.2 kilometra në Nevada, ku fituesi do të dihet pas 50 xhirove

Nesër ndeshjet e javës së 9-të për kualifikimet në "EURO 2024", Shqipëria të premten ndaj Moldavisë
15.11.2023

Nesër ndeshjet e javës së 9-të për kualifikimet në "EURO 2024", Shqipëria të premten ndaj Moldavisë

Ndërsa Kosova të shtunën në terren të jashtëm do të përballet me Zvicrën ndërsa Maqedonia e Veriut të premten do të luaj kundër Italisë në Romë

Kualifikimet për Euro 2024: Kosova mund Izraelin në shtëpi
13.11.2023

Kualifikimet për Euro 2024: Kosova mund Izraelin në shtëpi

Kosova kaloi në epërsi në minutën e 41-të nëpërmjet sulmuesit Milot Rashica pas një asistimi nga Vedat Muriqi, për 1 me 0, rezultat me të cilin u mbyll ndeshja

Shqipëri, futbollisti Dwamena ndërron jetë pasi humb ndjenjat gjatë ndeshjes
11.11.2023

Shqipëri, futbollisti Dwamena ndërron jetë pasi humb ndjenjat gjatë ndeshjes

Futbollisti Raphael Dwamena ka humbur ndjenjat gjatë ndeshjes dhe pas ndërhyrjes së parë të mjekëve në fushën e lojës është transportuar me ambulancë për në spital, ku ka ndërruar jetë