Sport

Formula 1, shtyhet gara në Kanada për shkak të COVID-19

Formula 1, shtyhet gara në Kanada për shkak të COVID-19

Organizatorët kanë shtyrë Çmimi i Madh i Kanadasë për shkak të përhapjes së koronavirusit

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
"Fabrika" e talentëve, Ajaxi dominoi futbollin holandez për 120 vite
03.04.2020

"Fabrika" e talentëve, Ajaxi dominoi futbollin holandez për 120 vite

Klubi i Ajaxit nga Amsterdami ka fituar tituj lokal dhe ishte pioner i futbollit holandez që nga viti 1900

Tevez: Lehtë është të shkruash "qëndroni në shtëpi", por njerëzit kanë nevojë për ndihmë
03.04.2020

Tevez: Lehtë është të shkruash "qëndroni në shtëpi", por njerëzit kanë nevojë për ndihmë

"Çdo futbollist mund të heq dorë nga paga e tij gjashtëmujore dhe të vazhdojë jetën pa probleme. Ne nuk jemi në të njejtën pozitë sikur njerëzit që punojnë deri në orën 19:00 për të ushqyer familjet", ka thënë Tevez

Eto'o dhe Demba Ba kritikojnë mjekët francezë për "testimin e vaksinës COVID-19 në Afrikë"
03.04.2020

Eto'o dhe Demba Ba kritikojnë mjekët francezë për "testimin e vaksinës COVID-19 në Afrikë"

"Mirësevini në Perëndim, ku racizmi dhe përbuzja janë të zakonshme, pasi të bardhët besojnë se janë superior", shkroi Demba Ba, ndërsa Eto'o tha se "Afrika nuk është këndi lojërave tuaja"

MotoGP, Çmimi i Madh i Francës shtyhet për shkak të COVID-19
02.04.2020

MotoGP, Çmimi i Madh i Francës shtyhet për shkak të COVID-19

Çmimi i Madh i Francës që planifikohej më 15-17 maj në qytetin Le Mans, është shtyrë për një datë që do të njoftohet më tutje

Ish-ylli brazilian Ronaldo thirrje tifozëve të qëndrojnë në shtëpi
02.04.2020

Ish-ylli brazilian Ronaldo thirrje tifozëve të qëndrojnë në shtëpi

"Gjëja më e mirë për të bërë tani është të qëndroni në shtëpi siç rekomandohet nga autoritetet botërore të shëndetit dhe qeveritë", tha në mediat sociale kryetari i klubit spanjollë La Ligas, Real Valladolid, Ronaldo