Bota, Shëndetësi, Koronavirusi

Tajlandë, regjistrohet rritja më e madhe e raste me COVID-19

Janë regjistruar 5.775 raste të reja dhe për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë ngriti shkallën e paralajmërimeve nga tre në katër, në shkallën që arrin deri në pesë

Associated Press   | 06.01.2022
Tajlandë, regjistrohet rritja më e madhe e raste me COVID-19

Bangkok

Tajlanda sot ka regjistruar rritjen më të madhe të rasteve me koronavirusin e ri(COVID-19) pas sezonit të festave, ku njerëzit udhëtonin dhe mblidheshin në numër të madh në kohën e përhapjes së shpejtë të variantit Omicron, transmeton Anadolu Agency (AA).

Janë regjistruar 5.775 raste të reja dhe për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë ngriti shkallën e paralajmërimeve nga tre në katër, në shkallën që arrin deri në pesë.

Ministria rekomandon mbylljen e vendeve me rrezik të lartë, përfshirë ato me ventilim të dobët, kufizimin e udhëtimit midis provincave, kufizimin e madhësisë së grupeve në vende publike dhe zgjatjen e karantinës për udhëtarët që hyjnë në Tajlandë.

Vendimi për masat e reja duhet të merret të premten.​​​​​​​

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın