Bota, Koronavirusi

Francë, 250 të vdekur dhe 47.637 raste të reja me COVID-19

Nga Institucioni i Shëndetit Publik njoftojnë se me vdekjen e 250 personave të tjerë numri i përgjithshëm i viktimave nga virusi në vend ka arritur në 36.020

Yusuf Özcan   | 30.10.2020
Francë, 250 të vdekur dhe 47.637 raste të reja me COVID-19

Paris

Në 24 orët e fundit në Francë u shënuan 47.637 raste me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga Institucioni i Shëndetit Publik njoftojnë se me vdekjen e 250 personave të tjerë numri i përgjithshëm i viktimave nga virusi në vend ka arritur në 36.020.

Gjithashtu me 47.637 raste të reja numri gjithsej i rasteve u rrit në 1.282.769.

Në vend vazhdon trajtimi i 21.183 personave, ku 3.156 prej tyre ndodhen në kujdesin intensiv, ndërkohë me 1.369 shërime të reja numri i të shëruarve ka arritur në 115.287.

Norma e testeve pozitive të COVID-19 arriti në 19.4 për qind.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın