BALLKANI, Koronavirusi

Serbi, 61 të vdekur dhe mbi 7 mijë raste të reja me COVID-19

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 1.484, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 163.035

Andelija Stojkovic   | 28.11.2020
Serbi, 61 të vdekur dhe mbi 7 mijë raste të reja me COVID-19

Beograd

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 61 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 7.041 raste të reja me këtë virus, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 1.484, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 163.035.

Deri më tani gjithsej janë hospitalizuar 7.011 persona, ndërsa 254 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 18.592 persona janë testuar, duke e çuar në 1.744.981 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın