BALLKANI, Koronavirusi

Serbi, 17 të vdekur dhe 3.519 raste të reja me COVID-19

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 4.542, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 482.397

Bojana Stojanovic   | 06.03.2021
Serbi, 17 të vdekur dhe 3.519 raste të reja me COVID-19

Beograd

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 17 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 3.519 raste të reja me këtë virus, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 4.542, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 482.397.

Aktualisht janë hospitalizuar 4.182 persona, ndërsa 169 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 13.087 persona janë testuar, duke e çuar në 3.031.341 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın