BALLKANI, Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 6 të vdekur dhe 183 raste të reja me COVID-19

Numri i pacientëve të shëruar nga virusi është rritur në 78.154, përfshirë 1.731 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit

Ekip   | 24.01.2021
Maqedoni e Veriut, 6 të vdekur dhe 183 raste të reja me COVID-19

Shkup

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 183 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga ky virus në 90.654, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në vend gjatë ditës së fundit po ashtu u regjistruan 6 viktima, me çka numri i viktimave nga ky virus është rritur në 2.785.

Numri i pacientëve të shëruar nga virusi është rritur në 78.154, përfshirë 1.731 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit. Numri i rasteve aktive aktualisht është 9.715

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 1.466 teste të dyshuara për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 442.600.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın