Shëndetësi, BALLKANI, Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 436 raste dhe 7 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend ka arritur në 201.292, prej të cilëve 187.695 janë shëruar

Ekip   | 28.10.2021
Maqedoni e Veriut, 436 raste dhe 7 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Shkup

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 436 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) si dhe 321 pacientë që fituan betejën kundër pandemisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend ka arritur në 201.292, prej të cilëve 187.695 janë shëruar.

Vendi po ashtu ka regjistruar 7 viktima të tjera, duke e çuar në 7.098 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 6.499.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer 1.375.566 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 2.732 teste të kryera brenda ditës së fundit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın