Euro
6.55
Dolar
6.07
BIST 100
119,574.10
Altın
1,603.07
Türkiye

Tunceli'de patlayıcı infilak etti: 2 çocuk yaşamını yitirdi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarınca araziye önceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcıya basan 2 çocuk yaşamını yitirdi.

Haydar Toprakçı, Hasan Namlı   | 16.07.2019
Tunceli'de patlayıcı infilak etti: 2 çocuk yaşamını yitirdi

Tunceli

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında terör örgütü mensuplarınca araziye önceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcıya basan 2 çocuk hayatını kaybetti.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyünün Çakılyayla mezrasında bölücü terör örgütü mensuplarınca araziye önceden yerleştirildiği değerlendirilen patlayıcıya basan çocuklardan 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu'nun olay yerinde vefat ettiği, 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu'nun ise ağır yaralandığı belirtildi.

Patlamanın ardından olay yerine jandarma ekipleri ve askeri helikopter sevk edildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ağır yaralı kız evladımız Nupelda Güloğlu jandarmamıza ait helikopter ile olay yerinden alınarak Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edilmiş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef kurtarılamayarak vefat etmiştir. Ayaz Güloğlu ve Nupelda Güloğlu evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve milletimize sabırlar dileriz."

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkan Sözen: PKK, bu saldırıyla acziyet içerisinde olduğunu bir kez daha göstermiştir

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında patlayıcıya basan 2 çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin, "Sıkıştıkları yerde insan hakları ve demokrasiden bahsedenler 2 çocuğun öldürülmesini hangi sebebe dayandıracaklar? Bu çocukların yaşam hakkı niçin ellerinden alındı? Terör örgütü PKK, bu saldırıyla acziyet içerisinde olduğunu bir kez daha göstermiştir." ifadelerini kullandı.

Sözen, yaptığı yazılı açıklamada, hayatlarının baharında katledilen suçsuz, savunmasız çocuklara Allah'tan rahmet dilediğini belirterek, çocukların ölümüne sebep olan terör örgütü PKK'yı kınadı.

Terör örgütünün bu saldırıyla bebek katili olduğunu bir kez daha tescillediğine işaret eden Sözen, şunları kaydetti:

"Bu saldırının hiçbir meşru yönü yoktur. Çocukları katletmenin hiçbir gerekçesi olamaz. Dünyada hiçbir şey savunmasız çocukların hayatından daha kıymetli olamaz. Bu çocukların suçu, günahı nedir? Sıkıştıkları yerde insan hakları ve demokrasiden bahsedenler 2 çocuğun öldürülmesini hangi sebebe dayandıracaklar? Bu çocukların en doğal hakkı olan yaşam hakkı niçin ellerinden alındı? Terör örgütü PKK, bu saldırıyla acziyet içerisinde olduğunu bir kez daha göstermiştir."

Sözen, darbe üstüne darbe yiyen, bitme, tükenme noktasına gelen terör örgütü PKK'nın çocukları öldürerek, bitmişlik, tükenmişlik sendromuna girdiğini, can çekiştiğini belirterek, "PKK terör örgütü ne yaparsa yapsın ne kadar çırpınırsa çırpınsın inşallah bitecek, tükenecek ve bölge halkının kaderi olmaktan çıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın