Euro
6.56
Dolar
5.83
BIST 100
96,216.48
Altın
1,279.29

Tokyo’daki MORI Building DİJİTAL SANAT MÜZESİ: teamLab Borderless 5 Ayda 1 Milyon Ziyaretçiyi Ağırladı. Her 3 Ziyaretçiden Biri Yurtdışından Geldi

21 Aralık 2018 11.50 UTC

Tokyo’daki MORI Building DİJİTAL SANAT MÜZESİ: teamLab Borderless 5 Ayda 1 Milyon Ziyaretçiyi Ağırladı. Her 3 Ziyaretçiden Biri Yurtdışından Geldi 

TOKYO--(BUSINESS WIRE)-- Tokyo’da Mori Building ve sanat kolektifi teamLab tarafından ortak olarak oluşturulan MORI Building DİJİTAL SANAT MÜZESİ: teamLab Borderless, 28 Kasım 2018 itibariyle bir milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı.

teamLab Borderless müzesi, 21 Haziran 2018’deki açılışından beri 1 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Tokyo’nun yeni turistik cazibe merkezlerinden biri olan müze, bu dönüm noktasını, Avustralyalı Sn. Nikky Parker ve ailesine teamLab Borderless müzesine süresiz olarak ücretsiz giriş hakkı sağlayan (satışa sunulmamaktadır) bir “Borderless Pasaportunun” verildiği “Bir Milyonuncu Ziyaretçi Töreniyle” kutladı. 

Ziyaretçi Yorumları:
“Müzeyi SNS’ten öğrendim ve daha önce görmediğim bu güzel dünyayı deneyimlemek istediğimden, nişanlım ve anne-babamla birlikte buraya geldim. Eserlerin her mevsim değiştiğini duymuştum, o yüzden defalarca ziyaret etmek için Borderless Pasaportunu kullanmak istiyorum!” 

[Yurtdışındaki İtibar]

• Bir çıkış anketine (*1) göre, müze ziyaretçileri gençlerden yaşlılara ve ailelere kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor ve her üç ziyaretçiden biri yurtdışından geliyor. Ayrıca, yurtdışından gelen ziyaretçilerin yarısı “Tokyo’ya bu müzeyi görmek amacıyla geldiklerini” belirtti.
• teamLab Borderless müzesi, 13 Kasım 2018’de “Themed Entertainment Association”ın “OLAĞANÜSTÜ BAŞARI ÖDÜLÜNÜ” (*2) kazandı. Japonya içerisinde, bu başarı müzeyi, aynı ödülü kazanmış olan Tokyo Disneysea ve Universal Studios Japan™ ile aynı seviyeye getiriyor. 

(*1) 25 Ekim 2018 - 2 Kasım 2018 arasında toplanan veriler / 1237 katılımcı
(*2) Themed Entertainment Association: Los Angeles, CA, ABD merkezli, kar amacı gütmeyen bir kurum. Kurum, sanat müzeleri, doğal tarih müzeleri ve eğlence tesisleri için sıralamalar ve benzeri listeler yayınlamaktadır 

[teamLab Borderless Konsepti]
Tek bir sınırsız dünyada gezin, öğrenin ve keşfedin. 

teamLab Borderless, tek bir sınırsız dünya oluşturan bir sanat eserleri grubudur. Eserler odalardan dışarı çıkar, diğer eserlerle iletişim kurar ve sınır tanımadan birbirlerini etkiler ve bazen de birbirlerine karışır. 

Bu geniş, karmaşık, üç boyutlu, 10.000 metrekarelik dünyada kendinizi sınır tanımayan sanata kaptırın. Dolaşın, amaçlı bir şekilde öğrenin, keşfedin ve diğer insanlarla bir dünya yaratın. 

[Basın Seti]
https://goo.gl/MpzVss

Fotoğraflar\Multimedya galeri için:http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=51917979&lang=en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim Bilgileri

[Medya İletişimi]
teamLab
Kaori Oshima
lab-pr@team-lab.com

Film talepleri: https://goo.gl/forms/ZghO2ukUoFmmyVNl1
teamLab Medya İlişkileri: https://www.teamlab.art/contact/

Kaynak: teamLab

Bu haber bültenini çevrimiçi olarak şu adresten görebilirsiniz:
http://www.businesswire.com/news/home/20181221005198/en