Euro
8.78
Dolar
7.19
BIST 100
1,502.30
Altın
1,790.05

Recruitee ve Sympa, İK Teknolojisinin Geleceğini Şekillendirmek İçin Güçlerini Birleştiriyor

Recruitee ve Sympa, İK Teknolojisinin Geleceğini Şekillendirmek İçin Güçlerini Birleştiriyor

·       Grup, şirketlerin temel İK ve yetenek kazanımını desteklemesi için önde gelen bulut İK yazılım araçları sunuyor

·       Ekipler, Sympa'nın İskandinav ülkelerdeki erişiminden ve Recruitee'nin küresel varlığından yararlanarak birlikte yakın bir şekilde çalışacak

·       PSG, yeni ürün geliştirmeyi desteklemek ve organik ve inorganik büyümeyi finanse etmek için birleşik grubu çoğunluk hissedarı olarak destekliyor

HELSİNKİ --(BUSINESS WIRE)-- Orta Avrupa ve ABD'de aday izleme sistemlerinin (ATS) lider sağlayıcısı olan Recruitee ve İskandinavya'daki önde gelen temel İK yazılımı sağlayıcısı Sympa, birinci sınıf bir dijital İK çözümü sunmak için birleşiyor.

İş birliği, her iki şirketin yazılım çözümlerini tek bir çatı altında toplayarak, şirketlere İK görevlerini otomatikleştirmek ve İK profesyonellerinin uzmanlığını güçlendirmek için eksiksiz bir gelişmiş araçlar paketi sağlayacaktır. Müşteriler ileride, önde gelen bir yetenek edinme platformu ve kapsamlı bir temel İK platformundan oluşan genişletilmiş birleşik ürün sunumunun yanı sıra grubun önemli ölçüde artan coğrafi erişiminden yararlanacaklardır.

Birleşik grup, Avrupa ve ABD genelinde 4.000'den fazla müşteriye ve 250'den fazla çalışandan oluşan bir ekibe sahip olacak. Autobahn, Red Bull Media House, Innocent Drinks, Breitling, Oatly, BMW, Toyota, TNT, Dustin ve Byggmax gibi önemli küresel markalar, bugün yazılımı en iyi yetenekleri edinmek, daha verimli işe alımlar yapmak, çalışanlarının gelişimini beslemek ve daha akıllı stratejik kararlar almak için kullanıyor.

Sympa CEO'su ve kurucu ortağı Keijo Karjalainen, “Müşterilerimize kapsamlı bir ürün paketi sunabilmek için önde gelen ATS sağlayıcılarından biri olan Recruitee ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Recruitee ve PSG'deki ekiplerle çalışmaktan büyük keyif alıyoruz ve heyecan verici - ve eğlenceli -bir yolculuk olan bu güçlü ortaklığa devam etmek için sabırsızlanıyoruz." yorumunda bulunmuştur.

“Büyümemizin bir sonraki aşamasına girerken PSG ve Sympa'daki ekiple çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Bu iş birliği, şirketlere mümkün olan en iyi İK araçlarını sağlama vizyonumuzun bir göstergesidir. Destekçimiz PSG ile gerçekten küresel bir varlık oluşturmayı ve pazar entegrasyonlarımızı geliştirmeyi amaçlıyoruz.'' diyor Recruitee CEO'su ve kurucu ortağı Perry Oostdam. CTO ve kurucu ortak Pawel Smoczyk şunları eklemiştir: "Ürün yelpazemizi genişletirken ve geliştirirken aynı zamanda İK yazılım alanında hem yeni hem de mevcut ortaklardan oluşan büyüyen havuzumuzla çalışmaya devam ederken, önümüzdeki fırsatlardan heyecan duyuyoruz."

Her iki şirketin de uzun süredir müşterisi olan FRISS'te İK Müdürü Kirsten ter Horst, “Her iki ürünü de başarıyla kullanıyoruz ve bunların doğal olarak birbirine nasıl uyacağını hayal edebiliyoruz. Bize sunacağı kombinasyonu ve fırsatları duyduğumuz için çok heyecanlıyız. "

B2B yazılım şirketleriyle ortaklık yapan lider bir büyüme sermayesi şirketi olan PSG, Temmuz 2020'de Sympa'ya yaptığı yatırımın ardından şirketin çoğunluk hissedarı olarak işi destekleyecektir. İskandinav işletmelerin uluslararası büyüme potansiyeline sahip aktif ve uzun vadeli bir destekçisi olan Alfvén & Didrikson, 2016'da Sympa'ya ilk yatırımlarından sonra azınlık hissesini korumaktadır.

Mali şartlar açıklanmamıştır.

Sympa

2005 yılında kurulan ve merkezi Helsinki'de bulunan Sympa, tamamen özelleştirilebilir bir temel İK çözümü sunar ve İskandinav ülkelerinde en hızlı büyüyen İK satıcılarından biridir. Şu anda, çalışanlarının gelişimini beslemek, daha verimli çalışmak ve tamamen dijital İK çözümü aracılığıyla daha akıllı stratejik kararlar almak için İskandinav ülkelerinde Oatly, BMW, Dustin ve Byggmax gibi ünlü markalar da dahil olmak üzere 700'den fazla kuruluşla çalışıyor. Sympa ayrıca Avrupa'daki İK teknolojisinde en yüksek müşteri memnuniyeti oranlarından birine sahiptir.

Sympa'nın İK çözümü ve müşterileri hakkında daha fazla bilgiyi şirketin web sitesinde bulabilirsiniz. www.sympa.com

Recruitee

Merkezi Amsterdam'da bulunan Recruitee, bulut tabanlı bir ATS çözümleri sağlayıcısıdır. Şirketin dijital yazılım çözümleri, iş panosu entegrasyonlarını, yetenek kaynağı bulma, aday takibi, hat otomasyonu, zamanlama otomasyonu ve gelişmiş işe alma analitiklerini kapsar. Recruitee, 2015'teki başlangıcından bu yana, çoğunluğu şirketin Benelüks, DACH, Birleşik Krallık ve ABD ana pazarlarından olan 75'ten fazla ülkeden 3.200'den fazla müşteriye hizmet verecek şekilde büyümüştür.

Recruitee'in ATS çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: www.recruitee.com

PSG

PSG, dönüşümsel büyümeyi yönlendirmelerine, stratejik fırsatlardan yararlanmalarına ve güçlü ekipler oluşturmalarına yardımcı olmak için önde gelen yazılım ve teknoloji destekli hizmet şirketleriyle ortaklık kuran bir büyüme sermayesi şirketidir. 65'ten fazla şirketi desteklemiş olan ve 275'ten fazla eklenti satın alma işlemini kolaylaştıran PSG, kapsamlı yatırım deneyimi, yazılım ve teknolojide derin uzmanlık ve yönetim ekipleriyle iş birliği yapma konusunda sağlam bir taahhüt getiriyor. 2014 yılında kurulan PSG, Boston, Kansas City ve Londra'daki ofislerinde faaliyet gösteriyor. PSG hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: www.psgequity.com.

Alfvén & Didrikson

Alfvén & Didrikson, tutkulu girişimcilerin ve uluslararası büyüme hedeflerine sahip ekiplerin aktif ve uzun vadeli bir destekçisidir. 2010 yılından bu yana Alfvén & Didrikson ekibi, Trustly, Quinyx, Mentimeter, Acast, Offerta, PE Accounting, Ftrack, Joint Academy, Transfer Galaxy, Airmee ve Paligo gibi hızla büyüyen Kuzey Avrupa şirketlerine yatırım yapmaktadır. Daha fazla bilgi için bakınız www.alfvendidrikson.com

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

Ryan Smith
Prosek Partners
pro-psg@prosek.com

Kaynak: PSG