Euro
7.21
Dolar
6.50
BIST 100
87,674.70
Altın
1,619.32

COVID-19 Sürerken Hytera'nın Akıllı Üretim Merkezi Her Zamanki Gibi Çalışıyor

 

COVID-19 Sürerken Hytera'nın Akıllı Üretim Merkezi Her Zamanki Gibi Çalışıyor

Hytera'nın Shenzhen'deki akıllı üretim merkezi, COVID-19 pandemisinin neden olduğu bozulmaya rağmen üretimin sürdürülmesini sağladı. Merkeze yerleştirilen esneklik, Hytera'nın virüsün neden olduğu küresel sıkıntıyı dengelemeye yardımcı olmak için tek kullanımlık yüz maskeleri üretmesine de izin verdi. 

Shenzhen Çin--(BUSINESS WIRE)-- Özel profesyonel iletişim çözümleri alanında lider bir küresel sağlayıcı olan Hytera Communications, akıllı üretime yapılan yatırım ve tedarik zinciri çözümleri sayesinde COVID-19 pandemisinin neden olduğu küresel tedarik zincirlerine yönelik tehdide rağmen üretim sistemlerini normal şekilde çalıştırabilmiştir. 

Bu yeteneğin anahtarı Hytera'nın Çin'in Shenzhen kentindeki akıllı üretim teknolojisi ve otomasyona sahip akıllı üretim merkezidir. 

Akıllı üretim çözümleri esnek ve çevik bir üretim ve tedarik zinciri sistemi sağlar. Akıllı üretim ve yönetim sistemleri, otomatik dağıtım, montaj ve fonksiyonel testler, üretim hassasiyetini ve yüksek verimlilik seviyelerini garanti etmek için tasarlanmıştır. Bu, otomatik paketleme sistemi ve ürünleri uzaktan izleme yeteneği ile artırılır. 

Hytera'nın akıllı üretim sisteminin merkezinde, tüm üretim sürecini gerçek zamanlı bilgilerle kolaylaştırmak için bir üretim yürütme sistemi kullanan esnek üretim hattı bulunmaktadır. Üretim hattı o kadar esnektir ki, değişen pazarlara ve müşteri taleplerine hızlı bir yanıt vererek birçok farklı ürün üretecek şekilde yeniden düzenlenebilir. 

Hytera, iki yönlü telsizler gibi yüksek kaliteli profesyonel mobil iletişim cihazlarının özelleştirme, teslimat döngüleri ve ürün güvenilirliği gibi zorlu üretim kriterlerini karşılamak için 2013 yılında Shenzhen merkezinde akıllı üretim çözümleri kullanmaya başladı. 

Şirket şimdi on dan fazla akıllı üretim hattına sahiptir. 2019 yılında Hytera akıllı üretim gelişiminde önemli bir atılım gerçekleştirdi ve bu yılın başında akıllı üretim süreçleri resmen Endüstri 4.0 aşamasına ulaştı. Önümüzdeki beş yıl içinde Hytera'nın ana hedeflerinden biri, tüm üretim süreçlerini 'akıllı' üretim standartlarını karşılayacak şekilde yükseltmektir. 

Shenzhen Hytera Akıllı Fabrikası ayrıca akıllı depolama ve lojistik sistemlerine sahiptir. Küresel tedarik zincirinin önemli bir parçası, Zaragoza, İspanya'da bulunan Avrupalı ve Amerikalı müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış özelleştirilmiş çözümler sunmaya odaklanan Hytera üretim merkezidir. 

Hytera'nın akıllı üretim süreçlerinin esnekliği, şirketin COVID-19 salgınının neden olduğu küresel sıkıntıyla mücadele etmek için bazı üretim hatlarını tek kullanımlık yüz maskeleri üretimine geçirmesini de sağladı. 

Yüz maskelerinin üretimi Şubat ayı başlarında başladı ve seri üretim seviyelerine ulaşmak için hızla arttı. Hytera'nın tek kullanımlık yüz maskeleri dünya çapında piyasada mevcut haldedir. 

Hytera'nın COVID-19 salgına yanıtı daha da ileri gitti. Şirket derhal bir ulusal acil durum destek ekibi kurdu ve ekipman bağışları, iletişim desteği ve saha hizmetleri dahil olmak üzere desteğin tüm yönlerini koordine etmek için Çin'deki sağlık komiteleri, önleme ve kontrol departmanları, tıbbi kurumlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla temasa geçti. Şirket ayrıca ülke çapında 3.000'den fazla iletişim cihazı bağışlayarak kurumsal sosyal sorumluluklarını yerine getirmesine yardımcı oldu. 

Akıllı üretim sisteminin geliştirilmesi, Hytera'nın araştırma ve geliştirmeye sürekli yatırım stratejisinin temel sonuçlarından biridir. Şirket, yıllık gelirinin %15'ini Ar-Ge'ye yatırıyor ve dünya çapında 2.342 patenti bulunuyor. Personel sayısının yaklaşık %40'ı Ar-Ge mühendisleri olup, bunların %80'i yüksek lisans veya doktora derecesine sahiptir. 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52193415/en

İletişim

Shaowa Cai

Shaowa.cai@hytera.com 

Kaynak: Hytera Communications