Dolar
33.07
Euro
36.05
Altın
2,416.03
ETH/USDT
3,126.40
BTC/USDT
58,088.00
BIST 100
11,064.85

Calgary Scientific Web ve Mobil Tanı Yazılımı ResolutionMD®, Limantepe Teknoloji ve Yaşam Ortaklığı ile Türkiye’de

Calgary Scientific Web ve Mobil Tanı Yazılımı ResolutionMD®, Limantepe Teknoloji ve Yaşam Ortaklığı ile Türkiye’de

 

Calgary, AB – Mart 8, 2016 –  Tıp endüstrisi için inovatif teknolojiler üreten Calgary Scientific Inc. Türkiye’den Limantepe Teknoloji ve Yaşam ile iş ortağı oldu. Bu ortaklığın sonucu olarak Limantepe Teknoloji Calgary Scientific’in tıbbi görüntüleme ürünü olan ResolutionMD®’nin Türkiye distribütörü oldu.

Tıbbi görüntüleme yazılımı olan ResolutionMD®, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından web ve mobil cihazlar üzerinden   tanı yapılabilmesi için kullanılmak üzere resmi olarak onaylandı. Sağlık Bakanlığı’nın bu onayı ile doktorlar artık Türkiye’de de hızlı ve güvenli bir şekilde Web, IOS ve Android cihazlarından tanı koyabilecekler.

Alınan bu onay ile ResolutionMD®  Türkiye’de ki tek T.C. Sağlık Bakanlığı akreditasyonlu kurumsal web ve mobil görüntüleme yazılımı oldu. Bu onay, ABD ve Avrupa’da alınan Sınıf 2 FDA onayı ve CE belgesi ile Çin, Singapur, Japonya, Hong Kong, Avrupa, Kanada, Avustralya ve Brezilya’daki akreditasyonu takip etti.

Limantepe Teknoloji ve Yaşam’ın Kurucu Ortağı Haluk Çelikel “Türkiye pazarındaki üstün tecrübemizin ResolutionMD®’nin gücü ile birleşmesi,  bizim bu sektörde önemli bir oyun kurucu olmamızı ve modern sağlık hizmetleri sunumu anlamında yeni bir topluluğun doğmasını sağlayacaktır” dedi.  Yönetici Ortağı Murat Olgun da “ResolutionMD®’nin mobil ve web görüntüleme özellikleri ile Limantepe’nin bulut bazlı tıbbi görüntü portali ve çözüm odaklı yüksek entegrasyon uygulamaları müşterilerimizi pazarda ayrıcalıklı bir konuma sokacaktır.” dedi

Calgary Scientific’in Satış ve Pazarlama EVP’si ve CRO Dave Waldrop bu ortaklık ve Bakanlığın onayı ile ilgili şunları söyledi; “ Türkiye’den alınan bu onay, Calgary Scientific için önemli bir dönüm noktası olup bizim web ve mobil tanı koyma yazılımlarındaki liderliğimizi  güçlendirmektedir. Limantepe Teknoloji ve Yaşam’ın sağlık hizmeti sunucularına en yüksek teknolojili hizmet verme imkanını sağlamak için küresel ağımıza dahil olmasından çok memnunum.”

Akreditasyonların Web ve Mobil Cihazlarda tanı koymadaki önemi hakkında bilgi edinin.

ResolutionMD® Hakkında

ResolutionMD®  ile doktorlar hastalarının görüntülerine dünyanın herhangi bir noktasından  farklı bilgisayarlardan ve mobil cihazlarından ulaşıp görüntüleyebilir, rapor hazırlayabilir, meslektaşlarına danışabilir ve hatta tanı bile koyabilirler. Tek bir kuruluş veya büyük bir sağlık sistemi içinde binlerce kullanıcınız olsa bile ResolutionMD® sayıca yüksek birçok departman arasında görüntülere en iyi  ulaşılabilecek sistemdir. ResolutionMD® dünyada FDA, CFDA, TGA, PMDA, MDCO, MFDS, HSA, CE, ANVISA, Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Kanada Sağlık tarafından mobil tıbbi tanı koyma için akredite olmuş bir üründür.  Bu yazılım tüm HBYS’lerle  kolayca uyum sağlamakta ve ortamda kullanılan bilgi depolama sistemlerine entegre olmaktadır. ResolutionMD®’nin genel politikası, sahip olduğu yüksek önemdeki bilgilerin kesinlikle başka bir ortamda veya cihazda paylaşılmaması ve farklı yerlerde bilginin kontrol dışı yüklenmemesidir. Bu özellik ResolutionMD®’yi diğer çözüm üreticilerinden ayıran önemli bir unsurdur.

ResolutionMD® dünyanın önemli sağlık merkezlerinde Calgary Scientific’in dağıtım ağına bağlı 45’ten fazla iş ortağı aracılığıyla kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi için http://www.calgaryscientific.com/resolutionmd

 

Calgary Scientific Hakkında

Calgary Scientific web ve mobil tanı amaçlı tıbbi görüntüleme ve bulut çözümlerinde lider kuruluştur. Daha fazla bilgi için  lütfen  www.calgaryscientific.com’i ziyaret ediniz.

                                                                             

Limantepe Teknoloji ve Yaşam Hakkında

Limantepe Teknoloji ve Yaşam sağlık sektöründe bilgi teknolojileri konusunda uzmanlaşmış araştırma ve inovasyon şirketidir. Limantepe Teknoloji sağlık ve bilgi teknolojileri alanlarında deneyimli Haluk Çelikel ve Murat Olgun tarafından kurulmuştur. Limantepe bulut bazlı sağlık görüntülerinin arşivlenmesi ve paylaşımını sağlayan bir platform geliştirmekte ve müşterilerine yüksek entegrasyon özelliğine sahip Hibrit Görüntü Arşiv ve İletişim Sistemleri sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.limantepe.com’i ziyaret ediniz.

 

 

Basın Kontağı

Jennifer Turner

Calgary Scientific Inc.

Pazarlama Müdürü

Jennifer.turner@calgaryscientific.com

(+1) 403.767.7941

 

Yatırımcı Kontağı

Byron Osing

Calgary Scientific Inc.

Yönetim Kurulu Başkanı

Byron.Osing@calgaryscientific.com 

(+1) 403.767.7959

 

© 2016 Calgary Scientific Inc., ResolutionMD, PureWeb and the Calgary Scientific logo are  trademarks and/or registered trademarks of Calgary Scientific Inc. or its subsidiaries. Any third-party company names and products are for identification purposes only and may be trademarks of their respective owners.

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.