Euro
7.31
Dolar
6.72
BIST 100
94,623.49
Altın
1,661.05

Aptorum Group, Obeziteye Yönelik Mikrobiyom İlaç Adayının ve Nöroblastoma Yönelik Amacı Değiştirilen İlaç Adaylarının Geliştirildiğini Duyurdu

Aptorum Group, Obeziteye Yönelik Mikrobiyom İlaç Adayının ve Nöroblastoma Yönelik Amacı Değiştirilen İlaç Adaylarının Geliştirildiğini Duyurdu

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- Aptorum Group Limited (Nasdaq: APM) ("Aptorum Group"), küresel ölçekte karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar için özgün tedavilerin geliştirilmesine odaklanan bir biyofarmasötik şirketi olarak sırasıyla obeziteye ve nöroblastoma yönelik iki farklı preklinik ilaç adayının geliştirildiğini duyurdu.

CLS-1: Bağırsak mikrobiyotasıyla ilgili kimyasal sinyal modülasyonu aracılığıyla obezite tedavisi hakkında

Tamamı Aptorum Group'a ait Claves Life Sciences Limited bağlı şirketi tarafından işletilen ve kısa süre önce duyurulan mikrobiyota modülasyon platformu kapsamında obezitenin tedavisine yönelik CLS-1 makromolekül adayının preklinik geliştirmesini başlattık. CLS-1, öncü optimizasyon sürecinden geçmekte ve 2020'de bunun IND etkinleştirme aşamasına ilerlemesi beklenmektedir.

Obezite yaygınlığı dünya genelinde artmaya devam etmektedir, ancak bu rahatsızlık için henüz optimum bir tedavi yoktur1. Obez hastaların çoğunda uygulanan geleneksel tıbbi tedavilerde (diyet, egzersiz, davranış danışmanlığı gibi) uzun vadede genellikle yüksek başarısızlık oranı bulunmaktadır.2. Mevcut farmakoterapinin etkinliğinin sınırlı olduğuna ve ciddi güvenlik sorunlarıyla ilişkili olduğuna inanıyoruz. Bu, CLS-1 için devasa boyutlarda bir pazar fırsatı sunacaktır.

Bağırsak mikrobiyotasının kimyasal sinyallemesinin, obezitenin en önemli sorunlarından biri olduğu bilinmektedir1. CLS-1, yüksek yatkınlıkta ve özgünlükte bağırsak mikrobiyotası tarafından çıkarılan metaboliti modüle eden, emilemeyen ve oral yolla verilen bir makromoleküldür. Bu doğrultuda, obeziteyle bağlantılı olan bu metabolitin emiliminin önlenebileceğine inanıyoruz.

Aptorum Group aynı zamanda yukarıdaki büyük molekül teknolojisinin de yer aldığı mikrobiyota bazlı kimyasal sinyallemenin modülasyonuna bağlı olarak iki ek endikasyonu daha izlemektedir. Bunun son derece ölçeklenebilir olduğuna inanıyoruz ve zamanı gelince çalışmalarımızla ilgili daha fazla duyuru yapmayı umuyoruz.

SACT-1: Nöroblastom Tedavisi için Amacı Değiştirilen İlaç Adayları Hakkında

Kısa süre önce duyurulan ve yüzde yüz bağlı şirketimiz Smart Pharma Group tarafından işletilen Smart-ACTTM hesaba dayalı ilaç araştırma platformu kapsamında Aptorum Group, zayıf nöroblastom prognozuyla (belirli sinir dokularında ve özellikle çocuklarda en yoğun olarak adrenal bezlerinde, omurgada, göğüste, abdomende veya boyunda oluşan nadir görülen bir tür çocuk kanseri) potansiyel olarak mücadele etmek için 3 terapötik hedef protein ile satışı yapılan yaklaşık 1.615 ilacın sayısal taramasını tamamladı3. Yüksek risk grubunda bu rahatsızlığın 5 yıllık hayatta kalma oranı, Amerikan Kanser Derneği tarafından %40-50 oranı civarında gözlemlenmiştir.4 Aptorum Group amacı değiştirilmiş bir aday dizisi belirlemiş ve bunun gibi yeni endikasyon ve potansiyel etkinliklerde adayların kullanımını doğrulamak amacıyla bunları hücre tabanlı ve hayvan modellerinde değerlendirmeye başlamıştır.

Aptorum Group aynı zamanda Smart-ACTTM ilaç araştırma platformu kapsamında iki ek endikasyonu daha izlemektedir ve zamanı gelince araştırmamızla ilgili daha fazla duyuru yapmayı ummaktadır.

Aptorum Group Limited Hakkında

Aptorum Group Limited (Nasdaq: APM), karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar için özgün tedavilerin geliştirilmesi ve pazarlanması konusunda uzmanlaşmış bir ilaç şirketidir. Aptorum Group, nöroloji, bulaşıcı hastalıklar, gastroenteroloji, onkoloji ve diğer hastalık alanlarında terapötik projeler yürütmektedir.

Aptorum Group hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz www.aptorumgroup.com.

Claves Life Sciences Limited Hakkında

Claves Life Sciences Limited, Aptorum Group Limited'in yüzde yüz iştirakli bağlı bir terapötik şirketidir. Claves, gastroenteroloji alanıyla ilgili terapötik adayların klinik geliştirilmesine odaklanmaktadır. İncelenen ve potansiyel olarak geliştirilen adaylar, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla bağırsak mikrobiyotasından elde edilen metabolitlerin modülasyonuna odaklanmaktadır. Claves aynı zamanda farklı tıbbi rahatsızlıklarda tedavi potansiyeli taşıyan bağırsak metabolitlerinde ince ayarlama yapabilen özgün ve özelleştirilmiş adayları üretebilen bir bağırsak mikrobiyota modülasyon platformunu da araştırmaktadır.

Smart Pharma Group Hakkında

Smart Pharma Group bünyesinde Smart Pharmaceutical Limited Partnership, SMTPH Limited ve bağlı şirketleri bulunmaktadır. Smart Pharma Group, yüzde yüz Aptorum Group Limited'e aittir. Smart Pharma Group, nadir görülen farklı hastalıkların tedavisi için mevcut onaylı ilaçların kullanımını sistematik olarak farklı amaçlara uygun hale getirme konusuna yoğunlaşmaktadır. Smart Pharma Group farklı amaçlara uyarlanan adayların gelişiminin ilerletilmesinde hem sayısal tabanlı tarama hem de preklinik doğrulamaları yürütmektedir.

Smart Pharma Group hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz www.smtph.com.

Sorumluluk Reddi ve İleriye Yönelik Açıklamalar

Bu basın bülteni, Aptorum Group Limited ile ilgili açıklamaları ve 1995 tarihli Özel Menkul Değerler Dava Reformu Yasasının anlamı kapsamında "ileriye yönelik açıklamaları" oluşturan gelecekten beklentileri, planları ve olasılıkları içermektedir. Bu amaçla, tarihsel olgu niteliği taşımayan tüm açıklamaların ileriye yönelik açıklamalar olduğu kabul edilebilir. Bazı durumlarda "-ebilir/-abilir", "-malı/-meli", "beklenti", "planlama", "tahmini", "muhtemelen", "yönelik olma", "hedefleme", "tasarlama", "düşünme", "inanma", "tahmin etme", "öngörme", "potansiyel" veya "devam etme" gibi ifadelerden veya bu ifadelerin ya da diğer benzeri ifadelerin olumsuz hallerinden ileriye yönelik açıklamaları tespit edebilirsiniz. Aptorum Group, başvuru gönderileri ve denemeler için düşünülen zaman çizelgeleriyle ilgili ifadeleri içeren bu ileriye yönelik açıklamaları büyük ölçüde kendi işini, mali durumunu ve operasyonlarının sonuçlarını etkileyebileceğine inandığı gelecekteki olaylar ve trendler hakkındaki mevcut beklentileri ve projeksiyonları üzerine temellendirmiştir. Bu ileriye yönelik açıklamalar sadece bu basın bültenindeki tarih itibarıyla geçerli olan verileri yansıtır ve bir dizi riske, belirsizliğe ve varsayıma bağlıdır. Örneğin; açıklanan yönetimsel ve organizasyonel değişikliklerle, devam eden hizmet ve kilit personelinin uygunluğuyla, ek tüketici segmentleri için ilave ürünler sunarak ürün çeşitliliğini genişletme kabiliyetiyle, geliştirme sonuçlarıyla, şirketin beklenen büyüme stratejileriyle, kendi iş alanında beklenen trendlerle, zorluklarla ve tedarik zinciriyle ilgili beklentilerle ve bu tedarik zincirinin istikrarıyla bağlantılı riskler ve Aptorum Group'un 20-F Formunda ve Aptorum Group'un gelecekte SEC ile ilgili yapabileceği diğer başvurularda daha detaylı olarak açıklanan riskler. Sonuç olarak bu ileriye yönelik açıklamalarda yer alan tahminler değişebilir. Aptorum Group, gelen yeni bilgiler, gelecekteki olaylar veya diğer durumların sonucunda bu basın bülteninde yer alan ileriye yönelik açıklamaları güncelleme yükümlülüğünü taşımamaktadır.

1 Protein Hücresi. Mayıs; 9(5): 397–403.
2 Obez Cerrahi. 2012 Haziran;22(6):956-66
3 https://www.cancer.gov/publications/dictionaries/cancer-terms?expand=N
4 Bkz. https://www.cancer.org/cancer/neuroblastoma/detection-diagnosis-staging/survival-rates.html.

 

İletişim

Yatırımcılar: 
Tel: +852 2117 6611 
E-posta: 
investor.relations@aptorumgroup.com

Medya: 
Tel: + 852 2117 6611 
E-posta: 
info@aptorumgroup.com

 

Kaynak: Aptorum Group Limited