Dolar
9.74
Euro
11.33
Altın
1,799.62
ETH/USDT
4,110.00
BTC/USDT
62,513.00
BIST 100
1,483.06
Politika, AA Yüz Yaşında

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Anadolu Ajansı Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakarlıkla hizmet etmiştir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Anadolu Ajansı, Anadolu'nun özlemlerini seslendirmiş, Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakarlıkla hizmet etmiştir." ifadelerini kullandı.

Selma Kasap   | 06.04.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Anadolu Ajansı Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakarlıkla hizmet etmiştir

Ankara

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansının (AA) 100'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ajansın, Milli Mücadele yıllarında Türk milletinin haklı ve meşru davasının tüm dünyaya tebliğinin yanı sıra kara propagandaların, yalan haberlerin önüne geçilmesi maksadıyla kurulduğunu ve kurumsallaştığını vurgulayan Bahçeli, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı'nın tanıtım ve takdiminde, millete doğru bilgi ve haberlerin ulaştırılmasında da müessir ve müspet görevler üstlendiğine işaret etti.

Devlet Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ajansın 100 yıllık müktesebatı nice başarı ve parlak gelişmelerle perçinlenmiş ve kuvvetlenmiştir. Dahası, esaret zincirlerine vurulmak istenen, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış Türk vatanının gür sesi, güçlü nefesi olarak serpilmiş ve sivrilmiştir. Anadolu Ajansı, Anadolu'nun özlemlerini seslendirmiş, Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakarlıkla hizmet etmiştir. 100 yıllık bir tecrübeyle geleceğin büyük Türkiye'sinin teşekkül ve tezahürüne tıpkı 1920'lerde olduğu gibi aynı şevk ve inanmışlıkla destek vereceğinden asla kuşkum yoktur.

Ülkemizin zorluk ve sıkıntılarla yoğrulan bugünkü döneminde, milletimizi doğru ve zamanında bilgilendirip aldatma ve karartmaların önüne geçeceğine inancım elbette tamdır."

Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarına rahmet diledi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansının 100'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı ve genel müdüründen muhabirine varıncaya kadar bütün değerli çalışanlarına başarılar diledi.

Ajansın kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarına Allah'tan rahmet dileyen Bahçeli, Anadolu Ajansının tüm çalışanlarını gönülden selamladı, sevgi ve saygılarını sundu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.