Turqia

Turqia neutralizon 4 terroristë të PKK/YPG-së në Siri

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se janë neutralizuar 4 terroristë të PKK/YPG-së që tentuan të infiltrohen dhe të kryejnë sulm në rajonin e operacionit "Burimi i Paqes" në Siri

Kemal Karadağ   | 23.02.2021
Turqia neutralizon 4 terroristë të PKK/YPG-së në Siri

Ankara

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se janë neutralizuar 4 terroristë të PKK/YPG-së që tentuan të infiltrohen dhe të kryejnë sulm në rajonin e operacionit "Burimi i Paqes" në Siri, transmeton Anadolu Agency (AA).

"Forcat tona komando neutralizuan 4 terroristë të PKK/YPG-së që tentuan të infiltrohen dhe të kryejnë sulm në rajonin e operacionit 'Burimi i Paqes' për të prishur qetësinë dhe sigurinë", thuhet në deklaratën e ministrisë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın