Turqia

Policia në Stamboll sekuestron mbi 127 milionë dollarë të falsifikuar

Policia pas lajmërimit në lagjet Kagit'hane dhe Sariyer në dy adresa të ndryshme sekuestroi paratë e falsifikuara në kart-monedha nga 100 dollarë

Halil Demir   | 15.01.2020
Policia në Stamboll sekuestron mbi 127 milionë dollarë të falsifikuar ( Halil Demir - Anadolu Agency )

Stamboll

Policia në Stamboll sekuestroi 127,5 milionë dollarë amerikanë të falsifikuar, raporton Anadolu Agency (AA).

Policia pas lajmërimit në lagjet Kagit'hane dhe Sariyer në dy adresa të ndryshme sekuestroi paratë e falsifikuara në kart-monedha nga 100 dollarë.

Gjatë operacioneve policore u sekuestruan edhe pajisjet për falsifikimin e parave dhe u ndaluan 8 persona të dyshuar.

Policia njoftoi se paratë e falsifikuara ishte paraparë që të kontrabandoheshin jashtë vendit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın