Turqia

Një tërmet me magnitudë 4.6 godet Turqinë juglindore

AFAD po ashtu njoftoi se tërmeti ndodhi në një thellësi prej 6.99 kilometra

Faruk Zorlu   | 08.08.2020
Një tërmet me magnitudë 4.6 godet Turqinë juglindore

Bitlis

Një tërmet me magnitudë 4.6 ka goditur provincën juglindore Bitlis të Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Autoriteti i Turqisë për menaxhimin e fatkeqësive dhe katastrofave (AFAD) ka njoftuar se tërmeti goditi rrethin Hizan në orën 10:20 pasdite sipas kohës lokale. 

AFAD po ashtu njoftoi se tërmeti ndodhi në një thellësi prej 6.99 kilometra. 

Ministri turk i Punëve të Brendshme, Süleyman Soylu, në rrjetet sociale tha se deri më tani nuk janë raportuar dëme nga zyra e provincës Bitlis.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın