Turqia

Forcat turke të sigurisë sekuestrojnë mbi 405 kg heroinë

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Soylu njoftoi se forcat turke të sigurisë në operacionet e ndërmarra në qytetet Hakkari dhe Van sekuestruan mbi 405 kilogram lëndë narkotike heroinë

Kemal Karadağ   | 08.10.2021
Forcat turke të sigurisë sekuestrojnë mbi 405 kg heroinë

Ankara

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu njoftoi se forcat turke të sigurisë në operacionet e ndërmarra në qytetet Hakkari dhe Van sekuestruan mbi 405 kilogram lëndë narkotike heroinë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga llogaria e tij në median sociale, Soylu tha: "Ekipet tona të Drejtorisë së policisë në Hakkari dhe Van sekuestruan 405 kilogram e 600 gram heroinë. Janë arrestuar 2 të dyshuar. Përgëzoj forcat tona policore heroike".

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın