Turqia

Forcat turke neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria turke e Mbrojtjes në një deklaratë theksoi se lufta kundër terrorizmit vazhdon me vendosmëri

Orhan Onur Gemici   | 17.11.2021
Forcat turke neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ankara

Forcat turke neutralizuan 3 terroristë të PKK-së në rajonet Metina dhe Hakurk në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria turke e Mbrojtjes në një deklaratë theksoi se lufta kundër terrorizmit vazhdon me vendosmëri.

Sipas ministrisë, në rajonet Metina dhe Hakurk në veri të Irakut u përcaktuan dhe u neutralizuan nëpërmjet operacionit ajror 3 terroristë të PKK-së.

Në deklaratë theksohet se operacionet do të vazhdojnë deri në neutralizimin e terroristit të fundit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın