Turqia

Forcat turke neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Në deklaratën e Ministrisë së Mbrojtjes thuhet se operacionet vazhdojnë me vendosmëri dhe se ato do të vazhdojnë deri në neutralizimin e terroristit të fundit

Orhan Onur Gemici   | 16.04.2021
Forcat turke neutralizojnë 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ankara

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se janë neutralizuar 3 terroristë të PKK-së në rajonin Gara në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga ministria vihet në dukje se në rajonin Gara në veri të Irakut u përcaktuan 3 terroristë të PKK-së të cilët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror.

Gjithashtu thuhet se operacionet vazhdojnë me vendosmëri dhe se ato do të vazhdojnë deri në neutralizimin e terroristit të fundit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın