Sport

Të mërkurën fillon shitja e biletave për EURO 2020

Tifozët e ekipeve të kualifikuara për EURO 2020 mund të aplikojnë për bileta deri më 18 dhjetor

Fatih Erel   | 03.12.2019
Të mërkurën fillon shitja e biletave për EURO 2020

Stamboll

Biletat për Kampionatin Evropian në futboll, EURO 2020, për tifozët e përfaqësuesve të kualifikuara, do të jenë në shitje nga e mërkura, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tifozët mund të aplikojnë për bileta që nga ora 13:00 sipas kohës të Evropës Qendrore të mërkurën në ueb-faqen e EURO 2020 "euro2020.com/tickets", njoftoi Federata Turke e Futbollit. 

Tifozët mund të aplikojnë për bileta deri më 18 dhjetor.

Në hapje të turneut, Turqia do të përballet me Italinë në Romë më 12 qershor, dhe do të udhëtojë për në Azerbajxhan për t'u përballur me Uellsin në 17 qershor dhe Zvicrën në 21 qershor në Baku.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın