Ngjarjet më të rëndësishme gjatë vitit 2021 në rajon
30.12.2021

Ngjarjet më të rëndësishme gjatë vitit 2021 në rajon

Prishtinë, "superheronjtë" befasojnë me dhurata fëmijët e shtrirë në spital
Fotoğraf: Erkin Keçi

Prishtinë, "superheronjtë" befasojnë me dhurata fëmijët e shtrirë në spital

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mbërrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore
Fotoğraf: Erkin Keçi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mbërrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

Peja, foleja e medalisteve të arta nga Kosova
Fotoğraf: Erkin Keçi

Peja, foleja e medalisteve të arta nga Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u vaksinua kundër koronav
Fotoğraf: Erkin Keçi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u vaksinua kundër koronav

Kosovarja synon rekord në "Guinness" me flamurin shtetëror më të madh në origami
Fotoğraf: Erkin Keçi

Kosovarja synon rekord në "Guinness" me flamurin shtetëror më të madh në origami

Zjarri në qendrën për COVID-19 në Tetovë, 14 të vdekur
Fotoğraf: Dzihat Aliju

Zjarri në qendrën për COVID-19 në Tetovë, 14 të vdekur

Kancelarja Merkel fillon vizitën në Shqipëri, pritet nga kryeministri RAma
Fotoğraf: Olsi Shehu

Kancelarja Merkel fillon vizitën në Shqipëri, pritet nga kryeministri RAma

Jeta e re e shtetasve afganë në Shqipëri
Fotoğraf: Olsi Shehu

Jeta e re e shtetasve afganë në Shqipëri

Stërvitja "Defender Europe 21", ekspozohen në Tiranë mjetet ushtarake të Shqipërisë dhe SHBA-së
Fotoğraf: Olsi Shehu

Stërvitja "Defender Europe 21", ekspozohen në Tiranë mjetet ushtarake të Shqipërisë dhe SHBA-së

Shqipëria fillon fushatën e vaksinimit kundër COVID-19, vaksinohet edhe kryeministri Rama
Fotoğraf: Olsi Shehu

Shqipëria fillon fushatën e vaksinimit kundër COVID-19, vaksinohet edhe kryeministri Rama

Maqedoni e Veriut, shënohet 20-vjetori i formimit të Njësisë për Intervenim të Shpejtë
Fotoğraf: Husamedin Gina

Maqedoni e Veriut, shënohet 20-vjetori i formimit të Njësisë për Intervenim të Shpejtë

Në Forumin Ekonomik Rajonal nënshkruhen dy memorandume dhe një marrëveshje ndërshtetërore
Fotoğraf: Husamedin Gina

Në Forumin Ekonomik Rajonal nënshkruhen dy memorandume dhe një marrëveshje ndërshtetërore

Vendoset linjë e drejtpërdrejtë ajrore Shkup-Moskë
Fotoğraf: Husamedin Gina

Vendoset linjë e drejtpërdrejtë ajrore Shkup-Moskë

Kryeministri Zaev vaksinohet me vaksinën kineze Sinopharm kundër COVID-19
Fotoğraf: Husamedin Gina

Kryeministri Zaev vaksinohet me vaksinën kineze Sinopharm kundër COVID-19

Maqedoni e Veriut, organizohen protesta për rastin "Monstra"
Fotoğraf: Husamedin Gina

Maqedoni e Veriut, organizohen protesta për rastin "Monstra"

Gratë nga Shkupi me marsh protestues kërkojnë barazi gjinore
Fotoğraf: Husamedin Gina

Gratë nga Shkupi me marsh protestues kërkojnë barazi gjinore

Tetovë, përcillet për në amshim "mualimi më i mirë në botë", mulla Mahmut ef. Asllani
Fotoğraf: Abdula Berisha

Tetovë, përcillet për në amshim "mualimi më i mirë në botë", mulla Mahmut ef. Asllani

Maqedoni e Veriut, zjarri në Koçan "nën kontroll"
Fotoğraf: Abdulbesar Ademi

Maqedoni e Veriut, zjarri në Koçan "nën kontroll"

Maqedoni e Veriut, tensione në protestën për rastin "Monstra"
Fotoğraf: Abdulbesar Ademi

Maqedoni e Veriut, tensione në protestën për rastin "Monstra"

"Karnavali i Vevçanit" përplaset me policinë për shkak të grupimit në masë
Fotoğraf: Abdulbesar Ademi

"Karnavali i Vevçanit" përplaset me policinë për shkak të grupimit në masë

Shpërthen një zjarr në afërsi të parkut të Qytetit të Shkupit
Fotoğraf: Umeys Sulejman

Shpërthen një zjarr në afërsi të parkut të Qytetit të Shkupit

Dita e parë e regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut
Fotoğraf: Umeys Sulejman

Dita e parë e regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut

Shkup, organizohet programi tradicional i synetit
Fotoğraf: Umeys Sulejman

Shkup, organizohet programi tradicional i synetit

Besimtarët e Maqedonisë së Veriut falin namazin e Natës së Kadrit
Fotoğraf: Umeys Sulejman

Besimtarët e Maqedonisë së Veriut falin namazin e Natës së Kadrit

Kosovë, vazhdojnë protestat në veri të vendit pas vendimit për targa të përkohshme
Fotoğraf: Eren Beksaç

Kosovë, vazhdojnë protestat në veri të vendit pas vendimit për targa të përkohshme

30 vite nga pavarësia e Maqedonisë së Veriut
Fotoğraf: Edıta Zekjırovıkj

30 vite nga pavarësia e Maqedonisë së Veriut

Hëna e plotë mbi Shkup i jep qytetit bukuri të veçantë
Fotoğraf: Furkan Abdula

Hëna e plotë mbi Shkup i jep qytetit bukuri të veçantë

Maqedoni e Veriut, në kryeqytet mbahen protesta për rastin "Monstra"
Fotoğraf: Furkan Abdula

Maqedoni e Veriut, në kryeqytet mbahen protesta për rastin "Monstra"

Balonat e Kapadokya-s, atraksion i ri në qiejt e Maqedonisë së Veriut
Fotoğraf: Furkan Abdula

Balonat e Kapadokya-s, atraksion i ri në qiejt e Maqedonisë së Veriut

Kualifikimet për "Katar 2022": Maqedonia e Veriut fiton ndaj Islandës, kualifikohet në play-off
Fotoğraf: Furkan Abdula

Kualifikimet për "Katar 2022": Maqedonia e Veriut fiton ndaj Islandës, kualifikohet në play-off

Shkup, mbërrijnë mbetjet mortore të 45 viktimave të aksidentin tragjik në Bullgari
Fotoğraf: Furkan Abdula

Shkup, mbërrijnë mbetjet mortore të 45 viktimave të aksidentin tragjik në Bullgari

Qielli i Maqedonisë së Veriut integrohet në sistemin e patrullimit ajror të NATO-s
Fotoğraf: Furkan Abdula

Qielli i Maqedonisë së Veriut integrohet në sistemin e patrullimit ajror të NATO-s

instagram_banner

Imazhet më të fuqishme nga Turqia, bota, nga ajri, toka dhe nga vetë jeta, të gjitha në llogarinë tonë në Instagram. Na ndiqni!

Të fundit