Bota

Zyrtari i Katarit viziton Gazën për të diskutuar de-përshkallëzimin

Mohamed al-Amadi, kreu i komisionit të Katarit për rindërtimin e Gazës, mbërriti në enklavë përmes pikës kufitare Erez në barrierën izraelite të Gazës

Mahmoud Barakat   | 23.08.2019
Zyrtari i Katarit viziton Gazën për të diskutuar de-përshkallëzimin

Gaza

Një zyrtar i Katarit ka arritur në Gaza për bisedime mbi de-përshkallëzimin midis fraksioneve palestineze dhe izraelite, si dhe për të ndjekur projektet e financuara nga Doha, raporton Anadolu Agency (AA).

Korrespodenti i AA-së raportoi se Mohamed al-Amadi, kreu i komisionit të Katarit për rindërtimin e Gazës, mbërriti në enklavë përmes pikës kufitare Erez në barrierën izraelite të Gazës.

Vizita përkon me demonstratat javore të mbajtura në Gaza të njohura si Marshi i Madh i Kthimit.

Protestuesit pritet të shënojnë 50-vjetorin e sulmit të zjarrvënies së xhamisë Al-Aksa nga turisti ekstremist australian Denis Michael Rohan.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın