Bota

Trump: Duket se po vijnë lajme të mira për Sirinë

"Duket se po vijnë lajme të mira lidhur me Sirinë dhe Lindjen e Mesme. Do të vijnë edhe informacione të tjera", është shprehur Trump

Dildar Baykan   | 23.10.2019
Trump: Duket se po vijnë lajme të mira për Sirinë

Washington

Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se "Duket se po vijnë lajme të mira lidhur me Sirinë dhe Lindjen e Mesme", transmeton Anadolu Agency (AA).

Trump ka bërë një deklaratë në llogarinë e tij në Twitter pas përfundimit të afatit 120 orësh që u dha pas marrëveshjesh së arritur mes Turqisë dhe SHBA-së lidhur me pjesën verilindore të Sirisë.

"Duket se po vijnë lajme të mira lidhur me Sirinë dhe Lindjen e Mesme. Do të vijnë edhe informacione të tjera", është shprehur Trump.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın