Bota

Qiproja Veriore goditet nga një tërmet 5 ballë

Sipas Autoritetit turk të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ndodhi në qytetin lindor Gazimagusa në orën 16:27 sipas kohës lokale (1427 GMT)

Sena Güler   | 21.01.2021
Qiproja Veriore goditet nga një tërmet 5 ballë

Ankara

Një tërmet me fuqi 5 ballë tronditi Republikën Turke të Qipros Veriore (TRNC), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Autoritetit turk të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ndodhi në qytetin lindor Gazimagusa në orën 16:27 sipas kohës lokale (1427 GMT).

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 55,68 kilometrash, tha AFAD.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın