Bota

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas do të vizitojë Turqinë

"Në bisedimet që do të zhvillohen, krahas çështjeve dypalëshe dhe rajonale parashikohet që të diskutohen marrëdhëniet Turqi-BE", thuhet në deklaratë

Zuhal Demirci   | 16.01.2021
Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas do të vizitojë Turqinë

Ankara

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas do të vizitojë Turqinë të hënën më 18 janar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Ministria e Jashtme thuhet se ministri Maas të hënën do të zhvillojë një vizitë pune në Turqi.

"Në bisedimet që do të zhvillohen, krahas çështjeve dypalëshe dhe rajonale parashikohet që të diskutohen marrëdhëniet Turqi-Bashkim Evropian (BE)", thuhet në deklaratë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın