Bota

Izrael, nga 20 maji nuk do të kërkohet testi i COVID-19 për hyrje në vend

Ministri izraelit i Shëndetësisë, Nitzan Horowitz njoftoi se duke filluar nga 20 maji do të përfundojë obligueshmëria e posedimit të testit të COVID-19, i cili është i detyrueshëm për pasagjerët për hyrjen në vend

Enes Canlı   | 17.05.2022
Izrael, nga 20 maji nuk do të kërkohet testi i COVID-19 për hyrje në vend

Kuds

Ministria e Shëndetësisë e Izraelit njoftoi se do të hiqet testi i kërkuar për COVID-19 për hyrje në vend dhe mbajtja e maskës në fluturimet ndërkombëtare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë në llogarinë e tij në rrjetet sociale, Ministri izraelit i Shëndetësisë, Nitzan Horowitz njoftoi se nga 20 maji do të përfundojë obligueshmëria e posedimit të testit të COVID-19, i cili është i detyrueshëm për pasagjerët për hyrjen në vend.

Horowitz gjithashtu deklaroi se duke filluar nga 23 maji do të hiqet detyrimi për të mbajtur maska ​​në fluturimet ndërkombëtare.

Izraeli hoqi detyrimin për të mbajtur maska ​​në prill, përveç vendeve të tilla si spitalet, aeroplanët dhe shtëpitë e pleqve.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın