Bota

Gjermani, disa të plagosur nga të shtënat në një universitet

Policia gjermane bëri të ditur se sulmuesi i vetëm ka vdekur dhe nuk ka asnjë kërcënim të mëtejshëm për publikun

Ayhan Şimşek   | 24.01.2022
Gjermani, disa të plagosur nga të shtënat në një universitet

Berlin

Disa persona janë plagosur nga të shtënat në një kampus universitar në Heidelberg, në Gjermaninë jugperëndimore, transmeton Anadolu Agency (AA).

Policia gjermane bëri të ditur se sulmuesi i vetëm ka vdekur dhe nuk ka asnjë kërcënim të mëtejshëm për publikun.

Incidenti ndodhi në Neuenheimer Feld, një nga tre kampuset në Universitetin e Heidelberg, i cili përfshin një shkollë mjekësore dhe fakultet të shkencave natyrore.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın