Bota, KUDSI - VIJA E KUQE E MUSLIMANËVE

Aeroplanët izraelitë sulm në Gaza

Izraeli tha se ka shënjestruar strukturat e Hamasit në qendër të Gazës

Ekip   | 16.02.2020
Aeroplanët izraelitë sulm në Gaza

Gaza

Aeroplanët luftarakë izraelit kryen sulme ajrore në Rripin e Gazës pas shkrepjes së dy raketave nga territori palestinez, tha ushtria e Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Përmes një deklarate, ushtria tha se avionët luftarakë dhe helikopterët shënjestruan strukturat që i përkisnin grupit palestinez Hamas në qendër të Gazës.

Sulmi erdhi menjëherë pasi ushtria izraelite tha se dy raketa u shkrepën nga rripi i bllokuar në jug të Izraelit.

Nuk janë raportuar të plagosur.

Izraeli fajëson Hamasin, i cili qeveris Rripin e Gazës, për çdo raketë të shkrepur nga enklava, e cila gjendet nën një bllokadë të ashpër që nga viti 2007.Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın