Euro
6.53
Dolar
5.91
BIST 100
93,944.36
Altın
1,483.87
Türkiye

Van'ın 'Beşiktaşlı kızları' konsere hazırlanıyor

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı 10 köyden 20 kız öğrencinin yer aldığı ve Beşiktaş futbol takımı için seslendirdikleri şarkılarla tanınan koro, Beşiktaş-Ankaragücü maçı öncesinde Vodafone Park Stadı'nda konser vermeye hazırlanıyor.

Mesut Varol   | 22.04.2019
Van'ın 'Beşiktaşlı kızları' konsere hazırlanıyor

Van

Van'ın Gürpınar ilçesindeki İMKB Kız Yatılı Bölge Okulunda görevli müzik öğretmeni Mecnun Dinçer'in 10 köy okulundan belirlediği 20 kız öğrencisiyle oluşturduğu koro, Beşiktaş için söyledikleri şarkı ve marşlarla tanındı.

Yönetmen Armağan Pekkaya'nın "Koro" isimli belgeselle hikayelerini anlattığı kız öğrenciler, katıldıkları turneler ve Anadolu Beşiktaşlılar Derneği'nin Ankara'da düzenlediği konserde söyledikleri şarkılarla beğeni topladı.

Kız öğrenciler, şimdi de 28 Nisan'da Beşiktaş-Ankaragücü maçının oynanacağı Vodafone Park Stadı'nda karşılaşma öncesi konser vermeye hazırlanıyor.

İlk kez binlerce kişinin önünde Anadolu şarkılarını seslendirecek olan öğrenciler, böylesi önemli bir organizasyon için öğretmenleri Dinçer ile prova yapıyor.

"Çocuklarımız, Gürpınar'ın starları gibi"

Dinçer, AA muhabirine, iki yıl önce oluşturdukları koronun verdiği konserlerde büyük ilgi gördüğünü anlattı.

Öğrencileri yeteneklerine göre seçtiğini belirten Dinçer, "Tamamı kız öğrencilerden oluşan 20 kişilik bir koro oluşturduk. Koromuza 10 farklı köyden öğrenci katıldı. İki yıl süren özverili çalışmalarımız sayesinde koromuz iyi seviyeye geldi. Birçok yerde konser verdik. Son olarak da Ankara'da turnemiz oldu." dedi.

Koronun öğrencilere öz güven kazandırdığını dile getiren Dinçer, şöyle devam etti:

"Kalabalık önünde şarkılar söylemenin öz güven anlamında çocuklara önemli etkisi oldu. Başka şehirlerde konser verdiğimizde takdir edildik. Çocuklarımız ömürleri boyunca bunu unutmayacak. Çocuklarımız, Gürpınar'ın starları gibi. Aileler de çok destek oluyor. İki yılda çok iyi bir kalite yakaladık. İmkan verilirse yurt dışında da konser vermeyi düşünüyoruz. Böyle bir hayalimiz var. Şu an da İstanbul'daki konserimizin hazırlıklarını yapıyoruz." 

"Ailemiz bizi televizyonlarda görünce çok sevindi"

Öğrenci Firdevs Ateş, katıldığı koronun hayatındaki en büyük mucizelerden biri olduğunu söyledi.

"Ailemiz bizi televizyonlarda görünce çok sevindi." diyen Ateş, "Daha önce Ankara'da konser verdik. Önümüzdeki günlerde de İstanbul'a gideceğiz. Binlerce kişiye konser vermek çok heyecanlı ve gurur verici. Kendimize güveniyoruz. Hedefimiz çok iyi yerlere gelmek." ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın