WeWork, SoftBank Group'tan 1,5 Milyar Dolarlık Fonlamanın Tamamlandığını Açıkladı; Yönetim Kurulu ve Yönetişim Değişiklikleri Etkinleşiyor

WeWork, SoftBank Group'tan 1,5 Milyar Dolarlık FonlamanınTamamlandığını Açıkladı; Yönetim Kurulu ve Yönetişim Değişiklikleri Etkinleşiyor

NEW YORK ve TOKYO --(BUSINESS WIRE)-- The We Company (“WeWork” veya “Şirket”) ve SoftBank Group Corp. (“SoftBank”) bugün WeWork'un, WeWork'un hissedarları tarafından hisse başına 11,60 dolardan onaylanan mevcut ödeme yükümlülüğünün hızlanmasıyla 1,5 milyar dolar fon aldığını açıkladı. SoftBank'tan 1,5 milyar dolar tutarındaki fonlamanın tamamlanmasıyla ilgili olarak, bugün WeWork Yönetim Kurulu'nun yeniden inşası da dahil olmak üzere çeşitli yönetişim değişiklikleri yürürlüğe girdi.

Daha önce de açıklandığı gibi, 1,5 milyar dolarlık ödeme ve yönetişim değişiklikleri, WeWork ile şimdi WeWork hissedarları tarafından onaylanan ve SoftBank'ın Şirkete önemli miktarda fon sağlayacağı anlaşmasının bir parçası. Finansman paketine 5 milyar dolarlık yeni borç finansmanı dahildir.

WeWork Yönetim Kurulu Başkanı Marcelo Claure, “Bugün WeWork'un SoftBank'tan aldığı 1,5 milyar dolar tutarındaki fon Şirketi gelecek için konumlandırıyor ve Softbank'ın işe olan inancının altını çiziyor” demiş ve eklemiştir: “WeWork multi trilyon dolarlık bir sektörün inovasyonuna öncülük ediyor ve bu finansman paketi şirketin karlılık ve serbest nakit akışı yaratma yolunu hızlandırmasını sağlıyor. Devam eden destek ve bağlılıklarından dolayı yönetime, tüm WeWork ekibine, üyelerimize, ev sahiplerine ve dünya çapındaki topluluklara teşekkür etmek istiyorum.”

Claure, “Softbank'ın yüksek inançlı yatırımı, yönetişimin yanı sıra operasyonel destekle de geliyor. Genişletilmiş Yönetim Kurulu pozisyonlarımızla yakın gelecekte iki ek yönetici atayacağımızı tahmin ediyoruz.” diye eklemiştir.

WeWork ile daha önce ilan edilen anlaşmaya ve hızlandırılmış 1,5 milyar dolarlık ödeme taahhüdünün tamamlanmasına bağlı olarak, birkaç yönetim değişikliği derhal yürürlüğe girmiştir. WeWork Yönetim Kurulu, başlangıçta aşağıdakilerden oluşan 10 üyeyi içerecek şekilde yeniden oluşturulmuştur:

  • Ron Fisher, Marcelo Claure, Steven Langman ve diğer iki kişi de dahil olmak üzere SoftBank veya SoftBank Vision Fund tarafından belirlenen beş yönetici;
  • Mevcut yatırımcılar olan Benchmark Capital ve Hony Capital tarafından belirlenen Sırasıyla Bruce Dunlevie ve John Zhao adlı iki yönetici;
  • Jeff Sine ve Mark Schwartz adlı WeWork'a bağlı olmayan iki yönetici; ve
  • Kurulun Özel Komitesi'nden bir yönetici, Lew Frankfort.

Bugün yürürlüğe giren diğer yönetişim değişiklikleri şunlardır:

  • Marcelo Claure Bugün Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.
  • Adam Neumann Kurul gözlemcisi oldu ve Kurul onun hisselerinin üzerindeki oylama kontrolünü aldı.

SoftBank Group Hakkında

SoftBank Group, Bilgi Devrimini yürütmeyi hedefleyen küresel bir teknoloji oyuncusudur. SoftBank Group, holding şirketi SoftBank Group Corp.’dan (TOKYO: 9984) ve gelişmiş telekomünikasyon, İnternet hizmetleri, AI, akıllı robotik, IoT ve temiz enerji teknolojisi sağlayıcılarını içeren global şirket portföyünden oluşmaktadır. Eylül 2016'da, dünyanın önde gelen yarı iletken IP şirketi Arm Limited, SoftBank Group'a katıldı. SoftBank Group Corp., SoftBank Vizyon Fonu'nun Bilgi Devrimi'nin bir sonraki aşamasını sağlayacağına inandığı global işletmelere ve teknolojilere 100 milyar dolara kadar yatırım yapmayı planlayan SoftBank Vision Fund'a yatırım yapmıştır. Daha fazla bilgi için, lütfen https://group.softbank/en/ adresini ziyaret edin.

WeWork Hakkında

WeWork, dünya genelindeki üyelere hem fiziksel hem de sanal tekliflerle alan, topluluk ve hizmetler sunar. Misyonu, insanların sadece bir yaşam değil, bir hayat kurmaya çalıştıkları bir dünya yaratmaktır. 2019 yılının ikinci çeyreğinden itibaren WeWork, 111'den fazla şehirde ve 29 ülkede 528 yere sahipti. 527.000 üyeliğimiz, Global Fortune 500'ün %38'i dahil olmak üzere birçok sektördeki küresel işletmeleri temsil etmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki üyelerimize daha azla daha iyi bir iş günü sunmakta kararlıyız.

İletişim

SoftBank
sbpr@softbank.co.jp
+81 3 6889 2300

veya

Ben Spicehandler / Emily Claffey / Hannah Dunning
Sard Verbinnen & Co
212.687.8080

WeWork
Gwen Rocco / Erin Clark
press@wework.com

veya

Joele Frank / Meaghan Repko
Joele Frank, Wilkinson Brimmer Katcher
212.355.4449

 

Kaynak: WeWork

Powered by Business Wire