U.S. Bank, Lüksemburg ofisini açarak sunduğu Küresel Fon Hizmetlerinin kapsamını genişletti

 

U.S. Bank, Lüksemburg ofisini açarak sunduğu Küresel Fon Hizmetlerinin kapsamını genişletti 

MINNEAPOLIS--(BUSINESS WIRE)-- U.S. Bank, bugün Lüksemburg’da mukim fonlar için fon muhasebesi ve idaresi, yerleştirme, tevdi ve emanet hizmetleri sunan Lüksemburg ofisinin açıldığını duyurdu. 

Ofis, U.S. Bank’e bu yıl Lüksemburg Ülke Müdürü olarak atanan Didier Delvaux tarafından yönetilecek. Delvaux, fon idaresi ve emanet hizmetleri konusunda 25 yıldan uzun bir deneyime sahip. Delvaux, U.S. Bank’e katılmadan önce State Street’te fon idaresi müdürü ve ondan önce de Lüksemburg ve İrlanda’da operasyon direktörü olarak görev yaptı. 

Delvaux, konu hakkında, “Küresel Fon Hizmetleri faaliyetlerimizi genişletirken, kişiselleştirilebilir hizmetler, en yeni dijital araçlar ve örnek alınacak müşteri hizmetleriyle müşterilerimizin ihtiyaçlarını desteklemeye kararlıyız” ifadesini kullandı. “Müşteriler, güvenebilecekleri bir uzmanlık arıyor; endüstriyi, yatırımları ve amaçlarını derinlemesine anlayan bir hizmet sağlayıcı istiyorlar. Mevcut düzenleme ve pazar ortamının karmaşıklığı ve değişkenliği düşünüldüğünde, müşterilerin yerel düzenleme nüanslarını çok iyi bilen bir hizmet sağlayıcıya erişilebilmesi esas teşkil ediyor. 

“İlk etapta odak noktamız, pazarda benzersiz bir yetkinliğe sahip olduğumuz özel sermaye ve özel borç fonları olacak. Kirchberg finans merkezindeki yeni ofisimizle de gösterdiğimiz üzere, Lüksemburg pazarı için uzun vadeli bir taahhütte bulunuyoruz.” 

U.S. Bank, Avrupa’da 14 yıldan uzun süredir faaliyet gösteriyor ve 10 ofiste 2.800’den fazla çalışanı istihdam ediyor. U.S. Bank’ın yatırım hizmetleri bölümü, küresel olarak emanet ve idari varlıklar kapsamında 7,7 trilyon dolardan fazla bir varlığa sahip. Alternatif yatırım ve fon idaresi hizmetlerine ek olarak, bölüm ayrıca emanet, tam tevdi ve yapılandırılmış finans, konvansiyonel borç ve teminatlı borç yükümlülüğü dahil olmak üzere küresel kurumsal kredi ürünleri sunuyor. 

Delvaux, sözlerine, “Sektörde güçlü ve etik bir itibara sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Fon hizmetlerindeki 50 yıllık deneyim ve ABD’nin en büyük beşinci ticari bankasının gücünden destek alan U.S. Bank, müşterilerine sektördeki çok az oyuncunun sağlayabileceği bir hizmet seviyesi ve mali güç sunuyor.

Lüksemburg Özel Sermaye ve Risk Sermayesi Derneği (LPEA), Lüksemburg Fon Endüstrisi Derneği (ALFI) ve Finans için Lüksemburg (LFF) derneğine üye olan U.S. Bank, yerel pazarda kökleşmiş bir varlığa sahip. 

U.S. Bank Hakkında 

30 Eylül 2020 itibariyle 70.000’den fazla çalışana ve 540 milyar dolar varlığa sahip olan U.S. Bancorp, ABD’nin en büyük beşinci ticari bankası olan U.S. Bank National Association’ın ana şirketi. Minneapolis merkezli banka, geleneksel ekiplerini, şube ve ATM ağını müşterilerinin bankacılık işlemlerini tercih ettikleri yerde, zamanda ve şekilde gerçekleştirmesini sağlayan mobil ve online araçlarla bir araya getiriyor. Ethisphere Institute tarafından 2020’de Dünyanın En Etik şirketlerinden biri olarak seçilen U.S. Bank, ülke ve dünya çapındaki milyonlarca perakende, ticari, refah yönetimi, ödeme, ticari ve kurumsal ve yatırım hizmetleri müşterisine güvenilir bir finans ortağı olarak hizmet vermeye kararlı. Şirket hakkındaki en güncel haberlere erişmek için U.S. Bank’in usbank.com adresindeki web sitesini ziyaret edin veya şirketi sosyal medyada takip edin. 

U.S. Bank Küresel Fon Hizmetleri Hakkında 

Küresel fon hizmetleri ekibimiz, endüstrinin en yeni teknolojisini yüksek kaliteli müşteri hizmetleriyle bir araya getirerek müşterilerine alternatif yatırımlar, yatırım ortaklığı ve borsada işlem gören ürünler için kişiselleştirilmiş ürün çözümleri sunuyor. Bu ekip, kurumsal kredi ve emanet ekipleriyle birlikte, emanet ve idari varlıklar kapsamında 7,7 trilyon dolardan fazla bir varlığa sahip olan Yatırım Hizmetleri bölümünü oluşturmaktadır. Müşterilerimizin benzersiz yerel, ulusal ve uluslararası ihtiyaçlarını tam olarak desteklemek için ABD ve Avrupa çapında 105’ten fazla ofiste 4.500’den fazla çalışanı içeren bir ağa sahibiz. En yüksek etik standartlara bağlı bir şekilde çalışarak, çeşitlilik içeren müşteri tabanımıza güvenilir ve esnek kurumsal kredi, tevdi ve fon hizmetleri sağlamak için sizlerle iş birliği yapıyoruz. U.S. Bank Global Fund Services (Ireland) Limited, 1995 tarihli Yatırım Aracıları Kanunu kapsamında İrlanda Merkez Bankası tarafından düzenlenmekte ve yetkilendirilmektedir. Kapsamlı yatırım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için, usbank.com/investmentservices adresini ziyaret ediniz. 

Elavon Financial Services DAC Luxembourg Branch (U.S. Bank Depositary Services Luxembourg adıyla faaliyet göstermektedir), Lüksemburg’da B244276 RCS numarası ve Floor 3, K2 Ballade, 4, rue Albert Borschette, L-1246 Lüksemburg adresindeki kayıtlı ofisiyle tescil edilmiştir ve İrlanda Merkez Bankası (CBI) ve Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) tarafından düzenlenmekte ve yetkilendirilmektedir. CBI ve CSSF’nin şirketimize ilişkin düzenleme ve yetkilendirme işlemlerinin kapsamıyla ilgili detaylar, talep üzerine sağlanacaktır. 

U.S. Bank Global Fund Services (Luxembourg) S.a.r.l., Lüksemburg’da B238278 RCS numarası ve Floor 3, K2 Ballade, 4, rue Albert Borschette, L-1246 Lüksemburg adresinde bulunan kayıtlı ofisiyle tescil edilmiştir. U.S. Bank Global Fund Services (Luxembourg) S.a.r.l., Commission de Surveillance du Secteur Financier tarafından düzenlenmekte ve yetkilendirilmektedir. 

İletişim Bilgileri

Kimberly Mikrot, U.S. Bank Kamu İşleri ve İletişim
kimberly.mikrot@usbank.com | 612.206.2553 

Kaynak: U.S. Bank