Dolar
17.92
Euro
18.24
Altın
1,775.05
ETH/USDT
1,687.80
BTC/USDT
22,922.00
BIST 100
2,750.49

TheMathCompany, Brighton Park Capital'den 50 Milyon Dolarlık Yatırım Aldığını Duyurdu

TheMathCompany, Brighton Park Capital'den 50 Milyon Dolarlık Yatırım Aldığını Duyurdu

Yeni finansman turu, TheMathCompany'nin Fortune 500 işletmelerinin verileri ve yapay zeka yeteneklerini güçlendirmesine yardımcı olma misyonunu destekliyor

CHICAGO & BANGALORE, Hindistan --(BUSINESS WIRE)-- Analitik yeteneklerini geliştirmek için şirketlerle ortak olan küresel bir veri analitiği ve veri mühendisliği firması olan TheMathCompany, bugün 50 milyon dolarlık yatırım elde ettiğini duyurdu. Finansman turu, büyüme aşamasındaki yazılım, sağlık ve teknoloji destekli hizmet işletmeleriyle iş birliği konusunda uzmanlaşmış bir yatırım firması olan Brighton Park Capital tarafından yönetildi. Mevcut yatırımcı Arihant Patni de bu tura katıldı. Azınlık yatırımı, TheMathCompany'nin ABD ve AB pazarlarındaki genişlemesini hızlandıracak ve aynı zamanda hız ve ölçekte analitik yoluyla işletmeler için değer yaratan yeni nesil, tescilli platformu Co.dx'i geliştirecek.

Bu basın bülteni multimedya içermektedir. Sürümün tamamını buradan görebilirsiniz: https://www.businesswire.com/news/home/20220113005153/en/

Endüstri liderleri Sayandeb Banerjee, Aditya Kumbakonam ve Anuj Krishna tarafından kurulan TheMathCompany, yaklaşık 1.000 veri bilimcisi, veri mühendisi ve alan uzmanı istihdam eden yüksek büyüme oranına sahip bir firmadır. Şirket, ABD, Birleşik Krallık ve AB'deki CPG, Perakende, İlaç, Otomotiv, Teknoloji ve İmalat sektörlerinde Fortune 500 müşterilerini temsil eder ve onlarla ortak çalışır. Co.dx tarafından desteklenen çeşitli yeteneklere sahip müşterilere olanak sağlayan kuruluş, pazarlama, tedarik zinciri, Ar-Ge ve finans dahil olmak üzere iş işlevleri genelinde veri bilimi ve mühendislik girişimlerini uygular. TheMathCompany'nin hibrit modeli, Co.dx'i özel, son teknoloji analitikler ve yapay zekaya dayalı varlıklar sağlamak için kapsamlı bir danışmanlık yaklaşımıyla birleştirerek müşterilerin başarılı ve stratejik iş kararlarını uygulamalarına yardımcı olur.

TheMathCompany CEO'su Sayandeb Banerjee, Brighton Park Capital'in yatırımını duyurmaktan heyecan duyuyoruz” demiş ve eklemiştir: “Firmanın derin teknoloji sektörü uzmanlığı ve küresel işletmeleri ölçeklendirme konusundaki kanıtlanmış sicili, büyümemize aracı olacak.”

Brighton Park Capital Yönetici Ortağı Mark F. Dzialga, “Sürekli büyümelerini desteklemek için TheMathCompany'nin kurucuları ve tüm ekibiyle ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “TheMathCompany, marka bilinirliğini güçlendirdiği ve ABD ve AB pazarlarında genişlediği ve müşterilerini veri analitiği yoluyla değer elde etme misyonlarında desteklediği için sürekli başarı için konumlandı.”

“TheMathCompany, birinci sınıf bir veri mühendisleri ve bilim adamları ekibi tarafından desteklenen ve Co.dx platformunun gücüyle daha fazla değeri, daha hızlı müşteriler için, dünyanın en büyük veri ve analitik danışmanlıklarından biri olmaya hazırlanıyor. Brighton Park Ortağı Jeff Machlin, "Önümüzdeki önemli fırsatlar konusunda Saandeb, Aditya ve Anuj ile ortak olmaktan daha heyecanlı olamazdım" dedi. İşlemin bir parçası olarak Jeff Machlin Yönetim Kurulu'na katılacak.

"Sektördeki çoğu oyuncunun kendi büyüklüğümüze ulaşması on yıllar alsa da biz bu güçlü temeli beş yıl içinde kurduk. Brighton Park Capital'in ortaklığı, dünyanın önde gelen küresel analitik danışmanlığı olma planlarımızı daha da hızlandıracak," dedi TheMathCompany'nin Müşteri ve Büyümeden Sorumlu Başkanı Aditya Kumbakonam. “Büyüdükçe ve geliştikçe, bu yatırım müşterilerimize daha yüksek hizmet ve tutarlı kalite sunmaya devam etmemize yardımcı olacak.”

TheMathCompany'nin Baş Ürün Sorumlusu Anuj Krishna, “Yatırımcılar olarak Brighton Park Capital ile, işi küresel olarak genişletirken çalışanlarımıza kariyerlerini büyütmeleri için daha iyi fırsatlar yaratmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. TheMathCompany, işletmelerin sorunları daha hızlı ölçeklendirmesine ve çözmesine yardımcı olma yolculuğumuzda önemli ve anlamlı bir fark yaratan Co.dx'e büyük yatırım yapmaya devam edecek."

TheMathCompany, dünya çapında önde gelen veri bilimcileri ve mühendislerini istihdam ederken, aynı zamanda en üst düzey üniversitelerden yükselen yetenekleri işe alıyor. Yeni işe alınanlar, şirketin şirket içi büyüme hızlandırıcısı Co.ach ile kapsamlı bir işe alım ve eğitim programına katılır. Program, çalışanların analitik disiplinleri arasında becerilerini geliştirmelerine ve endüstrinin sürekli değişen dinamiklerine uyum sağlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sürekli kariyer gelişimini desteklemeye ek olarak, firma, TheMathCompany'nin devam eden büyümesine ve gelecekteki başarısına katılmalarını sağlayan bir hisse sahipliği programı ile çalışanları teşvik eder.

Avendus Capital, TheMathCompany'de mali müşavir ve Shardul Amaarchand Mangaldas & Company hukuk müşaviri olarak görev yaptı. Bharucha & Partners ve Paul Weiss, Brighton Park Capital'de hukuk müşaviri olarak görev yaptı.

TheMathCompany Hakkında

TheMathCompany, hızlandırılmış ve insan odaklı çözümler sunmak için IP liderliğindeki varlıkları, yetenekleri ve süreçleri kullanarak analitik yeteneklerini geliştirmek için Fortune 500 ve eşdeğer kuruluşlarla ortak olan küresel bir veri analizi ve veri mühendisliği firmasıdır. TheMathCompany, dünyanın en hızlı büyüyen analitik firmalarından biri olarak kabul edildi ve Nikkei-FT-Statista'nın 2021 Büyüme Şampiyonları listesi, NASSCOM'un AI Gamechangers 2021 raporu ve Everest Grubu'nun PEAK Matrix ® Değerlendirmesi 2021 tarafından küresel yüksek büyüme gösteren firmalar arasında gösterildi. Veri mühendisliği, bilim ve benzersiz proje teslimi alanlarında bütünsel bir hizmet yelpazesi sunan şirket, analitik endüstrisini alt üst ediyor. TheMathCompany hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin www.themathcompany.com.

Brighton Park Capital Hakkında

Brighton Park, yazılım, sağlık ve teknoloji destekli hizmetlerde uzmanlaşmış, Greenwich, CT tabanlı bir yatırım firmasıdır. Firma, büyük yönetim ekipleriyle ortaklaşa son derece yenilikçi çözümler sunan şirketlere yatırım yapıyor. Brighton Park, şirketlerinin her birinin benzersiz gereksinimlerini karşılayan amaca yönelik katma değerli yetenekler getiriyor. Brighton Park hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin. www.bpc.com.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

businesswire.com'da kaynak sürümünü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20220113005153/en/

İletişim

TheMathCompany için:
Vignesh Subramanyam
vignesh.subramanyam@themathcompany.com

Brighton Park Capital için:
Emily Claffey / Alex Harron
Sard Verbinnen & Co
BrightonPark-SVC@SARDVERB.comKaynak: Brighton Park Capital

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.