SoftBank, Alex Clavel'i SoftBank Group International CEO'su Olarak Atadı

SoftBank, Alex Clavel'i SoftBank Group International CEO'su Olarak Atadı

Michel Combes, SoftBank'ta Beş Yıl Geçirdikten Sonra Yerini Bırakacak

Clavel, Yıllar Süren Küresel SoftBank Deneyimini Pozisyona Katıyor

TOKYO --(BUSINESS WIRE)-- SoftBank Group Corp. (“SoftBank”) bugün, SoftBank Group International'da (“SBGI”) şu anda Yönetici Ortak olan Alex Clavel'in 30 Haziran 2022 tarihinden itibaren SBGI Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu. Bay Clavel, yeni fırsatlar peşinde koşmak için SoftBank'tan ayrılmaya karar veren Michel Combes'un yerini alacak.

Sayın Clavel, diğer portföy şirketlerinin yanı sıra Boston Dynamics, SoFi, Fortress, T-Mobile, Arm'deki hisseleri de dahil olmak üzere SBGI'nin operasyonlarını ve yatırım portföyünü denetleyeceği göreve Tokyo, Silikon Vadisi ve New York'taki SoftBank'a yedi yıllık liderlik deneyimini getirecektir. SoftBank Vision Funds ile birlikte SBGI, Avrupa, ABD, Asya ve Latin Amerika dahil olmak üzere Japonya dışındaki tüm SoftBank Group Corp. faaliyetlerinden sorumludur.

SoftBank Group Corp.' un Temsilci Direktörü, Kurumsal Yetkilisi, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Masayoshi Son, “Kurumsal gelişim ve yatırım konusunda yirmi yıldan fazla deneyime dayanan Alex, uzun süredir dünyanın birçok yerinde SoftBank'ta güvenilir bir lider olmuştur. Onun deneyiminin – etrafındaki güçlü SoftBank ekibiyle birlikte – Vizyon Kapitalistleri olarak yolculuğumuza devam ederken bize de hizmet edeceğinden eminim."

Bay Son şöyle devam etti: "Michel'e son beş yılda SoftBank'a yaptığı çok önemli katkılardan dolayı teşekkür etmek istiyorum. En önemli yatırımlarımızdan ve varlıklarımızdan bazılarında kritik bir rol oynadı ve gelecekteki planlarında ona en iyi dileklerimi sunuyorum. Bizi çeşitli portföy şirketi kurullarında temsil etmeye devam ederek SoftBank ailesinin bir parçası olmaya devam edeceği için mutluyum."

Bay Clavel, “Masa'nın SBGI'ye liderlik etmem için bana verdiği güvenden onur duyuyorum ve Michel ile birlikte çalıştığım için şanslıyım. Başarılarımız ve geleceklerimiz üzerine inşa edeceğimiz için heyecanlıyım."

Bay Combes, “Masa ve SoftBank'taki yetenekli ekiplerle çalışmak bir zevkti. Burada yapmak istediklerimi başarmış olarak ayrılmaktan dolayı gurur duyuyorum, Sprint'i yönetmek ve T-Mobile ile birleşmesini yürütmek, WeWork'ü yeniden konumlandırmak ve başarılı bir şekilde halka açmak ve son olarak SoftBank Latin Amerika Fonlarının Vision Fund a entegrasyonunun yanı sıra SoftBank'ın Fransız ve Avrupa portföy şirketlerine yaptığı stratejik yatırımları denetlemek gibi. Pozisyonu Alex'e vermekten memnunum. Son iki yıldır ortağımdı ve takıma liderlik etmek ve başarımızı geleceğe taşımak için iyi bir konumda olduğuna eminim."

Alex Clavel Biyografik Bilgiler

Son zamanlarda, Bay Clavel, T-Mobile, Deutsche Telecom, WeWork ve OneWeb dahil olmak üzere Vision Funds dışında SoftBank'ın uluslararası yatırım platformlarının birçoğunu yönetmekten sorumlu olmuştur. Arm China, Boston Dynamics, InMobi, SB Energy, Goggo ve Levere Holdings Corp dahil olmak üzere çok sayıda şirketin ve yatırım aracının yönetim kurullarında direktör olarak görev yapmaktadır. Bay Clavel, 2015 yılında Tokyo'da SoftBank'e katıldı ve SoftBank ile 2018 yılında New York'a taşınmadan önce SoftBank'in Silikon Vadisi ofisinde çalıştı.

Bay Clavel, SoftBank'a katılmadan önce Morgan Stanley'de teknoloji, medya ve telekom M&A'ya odaklandığı yatırım bankacılığında 19 yıl geçirdi. Princeton Üniversitesi'nden mezun oldu ve Fransızca, Japonca ve Mandarin Çincesi biliyor.

SoftBank Group Hakkında

SoftBank Group, dünyanın dört bir yanındaki insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için çığır açan teknolojiye yatırım yapıyor. SoftBank Group, telekomünikasyon, internet hizmetleri, yapay zeka, akıllı robotik, IoT ve temiz enerji teknolojisi sağlayıcıları alanlarında hisseleri içeren bir yatırım holding şirketi olan SoftBank Group Corp. (TOKYO: 9984), aynı zamanda sıra dışı girişimcilerin endüstrileri dönüştürmesine ve yenilerini şekillendirmesine yardımcı olmak için 140 milyar ABD dolarından fazla yatırım yapan SoftBank Vision fonlarından; o bölgedeki en büyük girişim fonu olan 8 milyar ABD Doları tutarındaki SoftBank Latin Amerika Fonundan ve siyahi, Latin ve Amerikan yerlilerine yatırım yapan 100 milyon ABD dolarından fazla değerde bir fon olan SB Fırsat Fonu da dahil olmak üzere az temsil edilen kuruculara yapılan yatırımlar ve SoftBank Investment Advisers’ global Emerge programından oluşmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen https://group.softbank/en adresini ziyaret edin.

İletişim

Japonya: sbpr@softbank.co.jp +81 3 6889 2300
A.B.D: FGS Global Benjamin Spicehandler / Hannah Dunning
SoftBank-SVC@sardverb.com

 

Kaynak: SoftBank Group Corp.

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.