Euro
10.27
Dolar
8.47
BIST 100
1,454.25
Altın
1,865.76

Ödüllü “Guardians of the Gulf” belgeseli Baş Yapımcısı Mary Kay Inc., CEO Water Mandate ve BM Küresel İlkeler Sürdürülebilir Okyanus Prensiplerine Katılıyor

Ödüllü “Guardians of the Gulf” belgeseli Baş Yapımcısı Mary Kay Inc., CEO Water Mandate ve BM Küresel İlkeler Sürdürülebilir Okyanus Prensiplerine Katılıyor

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Çevresel bilinç ve kurumsal sorumluluk konusunda global savunucu olan Mary Kay Inc. Dünya Okyanus Gününü kutlamak için bugün dünyanın su yollarını korumada iki kritik harekete katılıyor: CEO Water Mandate ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sürdürülebilir Okyanus Prensipleri. Haberler, Mary Kay’in prodüktörlüğünü yaptığı Meksika Körfezi ve bunu korumaya kararlı doğal çevreyi koruma yanlıları arasındaki çalkantılı ilişkiyi araştıran zihin açıcı Guardians of the Gulf belgeselinin ulusal düzeyde festival turunun ortasında geliyor.

CEO Water Mandate, Pacific Institute ile ortak olarak BM Genel Sekreteri ve BM Küresel İlkeler nezdinde özel bir girişimdir. Mandate, kurumsal su yönetimi yoluyla global su zorluklarını Birleşmiş Milletler, hükümetler, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlar ortaklığında ele almak için kritik iş liderleri grubunu seferber etmektedir. Onaylayan şirketler, altı önemli unsur genelinde eylemi ve ilerlemeyi yıllık olarak bildirmeyi taahhüt eder.

300’ü aşkın paydaş ile müzakere edilerek oluşturulan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sürdürülebilir Okyanus Prensipleri sektörler ve coğrafyalar genelinde Okyanusta sorumlu iş uygulamaları için bir çerçeve sağlamaktadır. Bunlar, insan hakları, işgücü, çevre ve yolsuzluğu önleme konulu Birleşmiş Milletler Küresel İlkelerini esas alıyor ve bunları tamamlıyorlar. Sürdürülebilir Okyanus Prensiplerini onaylamak, okyanus yönetimi olgunluğuna dair tüm ölçeklerdeki, sektörlerdeki ve seviyelerdeki şirketler tarafından verilen tutkulu bir taahhüttür. Bu duyuruyla, Mary Kay, sağlıklı ve üretken bir okyanus için sektör genelinde açık ve paylaşılan beklentileri belirlemede dünya genelindeki iş liderlerine katılıyor.

“Okyanuslarımızın sağlığı gezegenimizin sağlığını belirler” diyor, Mary Kay Inc. İcra Kurulu Başkanı Deborah Gibbins ve ekliyor “Su, yeryüzündeki en değerli kaynaktır, bu nedenle doğal kaynakları koruma girişimlerini aktif biçimde desteklememiz vazgeçilmezdir. Guardians of the Gulf belgeselini çektik ve diğer yüzlerce şirketin bu taahhütlerin altını imzalayan taraflar olmalarını sağladık, çünkü suyollarımızın karşı karşıya oldukları tehditlere dair farkındalığı artırmaya kararlıyız. Bu önemli girişimler yoluyla, Mary Kay global ayak izi genelinde ekosistemleri ve biyolojik çeşitliliği korumayı geliştirmek için planlar yapıyor.”

Tümü kadınlardan oluşan bir kadro ile çekilen, yönetilen ve üretilen Guardians of the Gulf neredeyse bir düzine film festivalinde gösterildi ve yakın zamanda, Yayın Dışı Genel-Doğa/Yaban Hayatı ve Yayın Dışı Genel-Belgesel alanlarında iki Telly Awards ödülü aldı.

Bu yılın ilerleyen zamanlarında global sürdürülebilirlik stratejisini duyurmak için hazırlanan Mary Kay, su yönetimine yönelik taahhüdünü geliştirmek için CEO Water Mandate ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sürdürülebilir Okyanus Prensipleri ile birlikte çalışacak.

Mary Kay Hakkında

Erkeklerin hakim olduğu alanlardan birinde engelleri aşan Mary Kay Ash, güzellik şirketini 57 yılı aşkın bir süre önce üç hedef koyarak kurdu: kadınlar için ödüllendirici fırsatlar geliştirmek, dayanılmaz ürünler sunmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek. Bu hayal, neredeyse 40 ülkede milyonlarca bağımsız satış personeli üyesiyle birlikte milyarlarca dolarlık bir şirket haline dönüştü. Mary Kay, güzelliğin ardındaki bilime yatırım yapmaya ve en yeni cilt bakım, renk kozmetikleri ve parfümleri üretmeye adanmıştır. Mary Kay, dünya genelindeki kuruluşlar ile iş birliği yaparak, kanser araştırmalarını desteklemeye, aile içi şiddet mağdurlarını korumaya, topluluklarımızı güzelleştirmeye ve çocukları hayallerinin peşinden koşmaları için teşvik etmeye odaklanarak, kadınları ve ailelerini güçlendirmeye adanmıştır. Mary Kay Ash’in orijinal vizyonu ışık saçmaya devam ediyor–her seferinde bir ruj ile. MaryKay.com adresinden daha fazla bilgi alın.

İletişim Bilgileri

Mary Kay Inc. Kurumsal İletişim marykay.com/newsroom (+1) 972.687.5332 veya media@mkcorp.com

 

Kaynak: Mary Kay Inc.