Euro
10.11
Dolar
8.31
BIST 100
1,460.90
Altın
1,836.97

JetBlue, Havayolunun Tarihte İlk kez Transatlantik Hizmeti Başlatmasını Sağlayacak Olan İlk Airbus A321LR Uçağını Teslim Aldı

JetBlue, Havayolunun Tarihte İlk kez Transatlantik Hizmeti Başlatmasını Sağlayacak Olan İlk Airbus A321LR Uçağını Teslim Aldı

A321 Uçağının Uzun Menzilli Versiyonu New York, Boston ve Londra Arasında JetBlue Uçuşlarını Gerçekleştirecek

JetBlue'nun A321LR'si, Airbus Kabiniyle Hava Sahasına Sahip, Havayolunun Ödüllü Mint® ve Temel Yerleşik Deneyimlerini Daha da Geliştiren İlk Tek Koridorlu Uçağıdır.

NEW YORK--(BUSINESS WIRE)-- JetBlue (NASDAQ: JBLU) bugün, havayolunun ilk Airbus A321 Uzun Menzilli (LR) uçağını teslim aldığını duyurdu.  N4022J kuyruk numaralı uçak, JetBlue'nun John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı (JFK) Terminal 5'teki evine bu öğleden sonra geldi. Bu A321LR, Almanya'nın Hamburg kentindeki Airbus üretim tesisinde bir araya getirildi ve JetBlue'nun bu yaz ABD ile Londra arasında ilk transatlantik hizmetini başlatmasını sağlayacak.

Robin Hayes, JetBlue  icra kurulu başkanı: "Yeni A321LR'mizin teslimi, JetBlue'da yeni bir çağın temelini oluşturuyor, burada artık kanatlarımızı esnetmemize ve Amerika'nın ötesinde uçuşlar sunan gerçek bir küresel taşıyıcı haline gelmemize olanak tanıyan bir uçağımız var,'' demiş ve eklemiştir : "A321LR platformu - geniş bir gövde yelpazesi sunan ancak tek koridorlu bir uçağın ekonomik özelliklerine sahip olmakla beraber- bizim için doğru boyuttur ve ABD ve Londra arasındaki uçuşlarda ödüllü hizmetimizle aynı zamanda düşük fiyatlarımızla etkin bir şekilde rekabet etmemizi sağlayacaktır. Airbus'ı dünyanın en heyecan verici ve yenilikçi dar gövdeli uçak kabinini hayata geçirdiği için tebrik ediyoruz ve JetBlue, A320 ailesinde Airspace'in lansman müşterisi olmaktan onur duymaktadır. ”

A321LR, JetBlue'nun daha önce havayolunun mevcut filosuyla erişilemeyen Londra gibi yeni uzun mesafeli pazarlara girmesine olanak tanıyor. LR'nin 4.000 deniz miline kadar menzili, üç ek merkez yakıt tankı ile mümkün hale getirildi ve uçak, önceki nesil uçaklara kıyasla yüzde 30 yakıt tasarrufu ve gürültü ayak izinde yaklaşık yüzde 50 azalma sağlıyor. JetBlue, mevcut A321 sipariş defterinde yer alan 13 uçağı Nisan 2019'da LR versiyonuna dönüştürdü ve daha fazlasını dönüştürme olanağına sahiptir. Ayrıca JetBlue, mevcut sipariş defterinde bulunan 13 uçağı daha A321'in Ekstra Uzun Menzilli - veya XLR - versiyonuna dönüştürdü.

JetBlue ayrıca Airspace by Airbus kabini'nin küresel lansman ortağıdır ve uzun mesafeli seyahat tarzını A321'e ilk kez getirmektedir. Airspace, birçoğu JetBlue için özelleştirilmiş bir dizi geliştirme getiriyor:

  • Tüm kabin boyunca benzersiz JetBlue deseniyle parlayan arkadan aydınlatmalı çarpıcı tavan panelleri.
  • Jetlag azaltmak için uçuşun farklı aşamalarında değişen özel LED ortam aydınlatması teknolojileri.
  • Tek koridorlu bir uçakta en büyük baş üstü bagajlar.
  • Omuz seviyesinde ekstra kişisel alan yaratan yeni ergonomik yan duvarlar.
  • Ön biniş kapısında yeniden tasarlanmış karşılama alanı.
  • Antimikrobiyal yüzeylere sahip yenilenmiş yerleşik tuvaletler.

JetBlue'nun özelleştirmeleriyle birleştirilen Airspace'in modern unsurları, müşterilere havayolunun merakla beklenen transatlantik hizmeti için butik tarzı bir ortam sunuyor.

“JetBlue'nun Airbus Tek Koridorlu uçaklardaki yeni Airspace kabini için ilk lansman operatörümüz olmasından onur duyuyoruz. Havayolunun müşterilerinin ve mürettebatının bu uçaktaki olağanüstü konforu ve uçuş sırasında transatlantik deneyimi takdir edeceklerinden eminiz ”diyor Airbus Ticari Baş Sorumlusu Christian Scherer.

JetBlue'nun A321LR'si iki Pratt & Whitney GTF motoru tarafından desteklenmektedir. Devrim niteliğindeki dişli fan teknolojisine sahip GTF motoru, oyunun kurallarını değiştiren ekonomik ve çevresel performans sunarak havacılığı dönüştürüyor. Pratt & Whitney GTF motoru ayrıca aerodinamik, hafif malzemeler ve diğer önemli teknolojik iyileştirmeler içerir.

Pratt & Whitney Ticari Motorlar Başkanı Carroll Lane, "Bugün, Pratt & Whitney ve JetBlue arasındaki bir başka heyecan verici ve tarihi dönüm noktasını kutluyoruz," demiş ve eklemiştir: “GTF ile çalışan Airbus A321LR uçağı, JetBlue'nun daha uzağa uçmasına olanak tanıyarak müşterileri için yeni rotalar açarken, oyunun kurallarını değiştiren motorumuzun ekonomik ve çevresel faydalarını sunacaktır. Filolarına on yıllar boyunca güç vermeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. "

ABD'de en çok bacak aralığına sahip olan araç (a), her koltuk arkalığında canlı televizyon ve isteğe bağlı eğlence, ücretsiz Fly-Fi geniş bant internet (b), ücretsiz atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekler ve mükemmel müşteri hizmetleri ile tanınan JetBlue'nun Atlantik ötesi hizmeti pazar, eğlence ve iş amaçlı seyahat edenler için müşteri odaklı, düşük ücretli seyahatlerde yeni bir çağ başlatacak.

Havayolunun Mint® premium deneyimi - ABD'de kıtalararası seyahatte ilk kez öncülüğe sebep olan ve tamamen yeniden tasarlanan transatlantik boyunca uçan - ABD ve İngiltere arasında uçarken müşterilere yeni bir seçenek sunmayı vaat eden JetBlue Mint, sürgülü kapılı 24 tamamen yatık özel süit, Tuft & Needle tarafından özel tasarlanmış koltuk minderi ve her müşteriye yardımcı olan sayısız tasarım dokunuşu sunuyor. Havada kendinizi evinizde gibi hissedin. Yenilemenin bir parçası olarak, JetBlue aynı zamanda en son yeniliği olan çarpıcı Mint Studio™ 'yu tanıtacak ve bu, herhangi bir ABD havayolundaki birinci sınıf deneyimde en fazla alanı sunacaktır. (c).

JetBlue'nun endüstri lideri temel deneyimi de Atlantiği geçmek için yeniden keşfedildi ve düşük fiyata harika bir deneyim isteyen müşterilere yeni bir hizmet düzeyi sunacak. JetBlue müşterilerinin beklediği tüm konforlar, yakın zamanda duyurulan Dig ile 35.000 fit yüksekliğindeki tepsilere kendi yemeğini kendin yap konseptini getirmek için bulunmaktadır -JetBlue'nun ilk temel övgü dolu yemeği. Yalnızca 114 temel koltukla, çekirdek müşteriler nerede otururlarsa otursunlar butik tarzı bir deneyimin tadını çıkaracaklar.

Hem çekirdek hem de Mint'teki müşteriler, havayolunun popüler sınırsız, ücretsiz yüksek hızlı Wi-Fi'si ile uçuş boyunca bağlantıda kalabilecekler. Buna ek olarak, müşteriler haberlere ve sporlara odaklanmış bir dizi canlı TV kanalına ve geniş bir koltuk arkası eğlencesi kitaplığına erişebilecek ve böylece müşterilerin, tıpkı evlerinde olduğu gibi havada birden fazla ekran deneyimi yaşamasına olanak tanıyacak.

Belirli Londra rotaları, programları ve satış dışı tarihler hakkında ek ayrıntılar yakında duyurulacaktır.

En son JetBlue London haberleri için ziyaret edin: https://www.jetblue.com/flying-with-us/london

JetBlue'nun A321LR uçağı hakkında daha fazla bilgi için: https://www.jetblue.com/flying-with-us/our-planes/A321-long-range

JetBlue Airways Hakkında

JetBlue, New York's Hometown Airline® dır ve ve Boston, Fort Lauderdale-Hollywood, Los Angeles, Orlando ve San Juan'da lider bir havayolu şirketidir. JetBlue, müşterilerini ABD, Karayipler ve Latin Amerika boyunca taşımaktadır. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: jetblue.com.

(a)
 
JetBlue, ABD için ortalama filo genelinde koltuk aralığına göre en fazla bacak mesafesini sunuyor
.
  
(b)
 
Fly-Fi® ve canlı televizyon, JetBlue ile gerçekleştirilen tüm uçuşlarda mevcuttur. Kullanılabilirlik ve kapsama alanı uçağa göre değişebilir. Uçak içi Wi-Fi ve eğlence hakkında ayrıntılar:
https://www.jetblue.com/flying-with-us/wifi.
  
(c)Yolcu koltuğu başına kişisel metrekare bilgilerine dayanmaktadır.

 

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

 

İletişim

JetBlue Kurumsal İletişim Tel: +1.718.709.3089 corpcomm@jetblue.com

 

Kaynak: JetBlue