Dolar
13.46
Euro
15.26
Altın
1,834.53
ETH/USDT
2,515.80
BTC/USDT
35,807.00
BIST 100
2,011.16

Intelsat, Thales Alenia Space'ten Yazılım Tanımlı İki Uydu Alarak Global 5G Yazılım Tanımlı Ağ Yatırımına Devam Ediyor

Intelsat, Thales Alenia Space'ten Yazılım Tanımlı İki Uydu Alarak Global 5G Yazılım Tanımlı Ağ Yatırımına Devam Ediyor

Intelsat Artık Üretimde Dört Yazılım Tanımlı Uyduya Sahiptir

MCLEAN, Va.--(BUSINESS WIRE)-- Intelsat, dünyanın en büyük entegre uydu ve karasal ağının operatörü ve, Thales (%67) ve Leonardo (%33) Ortak Girişimi Thales Alenia Space, Intelsat'ın küresel yazılım dokusunu ilerletmek için tasarlanmış iki 5G yazılım tanımlı ağının bir parçası olarak tanımlı GEO bağlantısına sahip iki yazılım tanımlı uydu inşa etmek için bir anlaşma imzaladı.

Thales Alenia Space yazılım tanımlı uyduların eklenmesi, Intelsat'ın uç, uydu ve çekirdek genelinde daha fazla çeviklik, esneklik ve orkestrasyon sağlamak için tasarlanmış 5G yazılım tanımlı ağında önemli bir ilerlemeyi temsil ediyor. Intelsat 41 (IS-41) ve Intelsat 44 (IS-44) adlı yeni nesil yazılım tanımlı iki uydunun 2025 yılında hizmete girmesi planlanıyor. 8 Ocak 2021'de duyurulan, Airbus tarafından inşa edilmiş, yazılım tanımlı Intelsat 42 (IS-42) ve Intelsat 43 (IS-43) uydularına katılacaklar.

Intelsat 41 ve Intelsat 44, Thales Alenia Space'in sorunsuz telekomünikasyon misyon ve hizmetlerinin yeniden yapılandırılmasına, geniş bant bağlantı talebine anında yörünge içi ayarlamaya ve uydu kaynaklarının etkin kullanımını en üst düzeye çıkarırken üstün video yayın performansına olanak tanıyan yenilikçi Space Inspire ürün serisini temel alacak.

Intelsat CEO'su Stephen Spengler, “Intelsat'ın standartlara dayalı, açık mimari ağ tasarımı, herhangi bir zamanda en iyi teknolojinin dahil edilmesini kolaylaştırıyor ve ağ esnekliğini daha da artırıyor” dedi ve şöyle devam etti: Thales Alenia Space ile ortaklaşa Intelsat 41 ve Intelsat 44'ün eklenmesiyle Intelsat, dünyayı yazılım tanımlı uydularla kaplayacak ve küresel telekom ekosistemini birleştirmek için tasarlanmış dünyanın ilk küresel 5G yazılım tanımlı ağını geliştirecek."

Sözleşme, Intelsat'ın planlı küresel yazılım tanımlı uydu tabanlı ağının sürekli ilerlemesini sağlayarak, ticari ve devlet mobilite hizmetleri ve hücresel ana taşıyıcı için Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'da yüksek hızlı dinamik olarak tahsis edilmiş bağlantı sağlıyor.

Thales Alenia Space CEO'su Hervé Derrey, “Intelsat ile olan ilişkimiz, Space Inspire yazılım tanımlı çekici çözümümüzün Intelsat'ın küresel 5G yazılım tanımlı birleşik ağının gerçekleştirilmesine katkıda bulunacağını bilmemizden dolayı oldukça anlamlıydı” demiş ve eklemiştir: "Gelişmiş uydu teknolojimizin Intelsat'ın küresel telekom ekosistemini yeniden tasarlama vizyonunda önemli bir rol oynayacağından gurur duyuyoruz."

Intelsat Hakkında

Uydu teknolojisinin temel mimarları olan Intelsat, dünyanın en güvenilir uydu telekom ağını işletmektedir. İş ne kadar zor olursa olsun insanları, işletmeleri ve toplulukları birbirine bağlamak için benzersiz uzmanlığımızı ve küresel ölçeğimizi uyguluyoruz. Intelsat, müşterilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu yerde ve zamanda basit, kesintisiz ve güvenli kapsama için tasarlanmış dünyanın ilk hibrit, çok yörüngeli, yazılım tanımlı 5G ağı ile küresel iletişimin geleceğini inşa ediyor. Küresel bağlantıda lider olan firmamızı ve "Imagine Here"i bizimle birlikte Intelsat.com' da takip edin.

Thales Alenia Space Hakkında

40 yılı aşkın deneyim ve beceri, uzmanlık ve kültürlerin benzersiz bir kombinasyonundan yararlanan Thales Alenia Space, telekomünikasyon, navigasyon, Dünya gözlemi, çevre yönetimi, keşif, bilim ve yörünge altyapıları için uygun maliyetli çözümler sunar. Hükümetler ve özel sektör, her zaman, her yerde bağlantı ve konumlandırma sağlayan uydu tabanlı sistemler tasarlamak, gezegenimizi izlemek, kaynaklarının yönetimini geliştirmek ve Güneş Sistemimizi ve ötesini keşfetmek için Thales Alenia Space'e güveniyor. Thales Alenia Space, uzayı yeni bir ufuk olarak görüyor ve Dünya üzerinde daha iyi ve daha sürdürülebilir bir yaşam inşa etmeye yardımcı oluyor. Thales (%67) ve Leonardo (%33) arasında bir ortak girişim olan Thales Alenia Space, ayrıca eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunan ana şirketlerin Space Alliance'ı oluşturmak için Telespazio ile birlikte çalışıyor.

Thales Alenia Space, Avrupa'da 17 tesis ve ABD'de bir fabrika ile 10 ülkede yaklaşık 7.700 çalışana sahiptir. www.thalesaleniaspace.com.

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: https://www.businesswire.com/news/home/52561403/en

İletişim

Melisa Longo, Intelsat, +1 (240) 308-1881, melisa.longo@intelsat.com

Thales Alenia Space iletişim Sandrine Bielecki, +33 (0)4 92 92 70 94, sandrine.bielecki@thalesaleniaspace.com Catherine des Arcis, +33 (0)6 78 64 63 97, catherine.des-arcis@thalesaleniaspace.com Marija Kovac, +39 (0)6 415 129 91, marija.kovac-somministrato@thalesaleniaspace.com

 

Kaynak: Intelsat

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.