Dolar
13.43
Euro
15.26
Altın
1,842.61
ETH/USDT
3,116.90
BTC/USDT
41,666.00
BIST 100
2,042.08

Ethos Asset Management Inc., USA Türkiye'ye Genişleyerek Bağlı Kuruluşu Bünyesine Katıyor

Ethos Asset Management Inc., USA Türkiye'ye Genişleyerek Bağlı Kuruluşu Bünyesine Katıyor

SAN DIEGO--(BUSINESS WIRE)-- Bugün, Ethos Asset Management Inc., USA, İstanbul, Türkiye'de yakın geçmişte oluşturulan ve Ethos Group'a eklenen Ethos Ticari Danışmanlık Anonim Şirketi'nin (ECC) kuruluşunu duyurdu. Şirket 25 Mayıs2021'de Ethos Asset Management Inc., USA Başkanı ve CEO'su Carlos Santos tarafından Attributed Holdings International LLC'nin desteğiyle İstanbul'da kuruldu.

Bu yeni operasyon ve fiziksel varlık, Ethos'un dünyanın çeşitli yargı bölgelerinde ABD'deki bankalarına finansal garantileri ve diğer finansal araçları almasının önündeki bazı zorlukları aşmasına olanak tanıyacak. Ethos ekibi, Türkiye'nin Ethos'un günlük dünya çapında finans aktivitelerini gerçekleştirmesine ve yerel işletmelere, şirketlere, hükümetlere ve topluluk tabanlı kuruluşlara çok ihtiyaç duydukları yatırımı sunarak yeni pazarlara açılmalarına olanak tanıyacak olan çok gelişmiş, modern bir bankacılık sistemine sahip olmasına güveniyor.

Şirket bu adımın Ethos grubunun devam eden büyüme ve genişlemesinde ciddi bir gelişme olduğunu düşünüyor. Bu adım küresel bazda sıkılaşan sınır ötesi bankacılık ve finans yasalarına yanıt niteliği taşıyor. Türkiye'deki yeni yerel varlık, Ethos'un işlemlerini desteklemek ve Güney Amerika (ana odak Brezilya olmak üzere), Orta Doğu, Asya ve Uzak Doğu yargı yetkisi alanlarında faaliyetlerini artırmak için tasarlandı.

Ethos'un Başkanı ve CEO'su Carlos Santos,  "Ethos'un Türkiye'de bağlı kuruluşunu kurmaktan büyük heyecan ve motivasyon duyuyoruz. Bu, yeni Türk ve uluslararası müşterilere ve bölgedeki potansiyel ortaklara Ethos tarafından dinamik, verimli ve kişisel finansman alma fırsatı sunacak. Yakın geçmişte sınır ötesi yasalarındaki değişiklikler ve devam eden Covid krizi bankacılık sistemini ciddi bir şekilde etkiledi. Ethos'un ana faaliyetlerini yürüttüğü Birleşik Devletler'de çok sayıda banka diğer kuruluşların temerrüdüne maruz kalmamak ve sektör üzerindeki genel riski azaltmak için uluslararası ticaret masalarını kapattılar ve bazı bankacılar bu yurtiçi politikanın genel sistemik riski azalttığını düşünüyor.”

Ethos'un ABD'de iş yaptığı bankalar Avrupa, Güney Amerika, Asya ve Afrika'daki bankalar ile iş birliklerini sonlandırarak daha karmaşık operasyonlara neden oldular. Bu durumda, şirket için başka yerlerde operasyonlar kurma zorunluluğu doğdu. Dünya çapında ekonomi istikrar kazanana kadar Ethos'un operasyonlarını korumak için Türkiye görünür gelecekte önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle, Ethos, Türkiye'ye, insanlarına ve topluluklarına yatırım yapmanın bölgede yeni uzun vadeli ortaklıklar yaratmak için temel stratejik hedefi olduğunu düşünüyor.

İstanbul'da IDG Legal'da Avukat olan Meryem İpeklioğlu, “Türkiye gelişmekte olan pazarlar grubu içerisinde yer alıyor ve bankacılık sistemleri açısından açık bir şekilde en iyi durumda olanlardan biri. Türkiye'deki bankacılık sistemi 2002'de çökme noktasına geldi. O zaman, hükümet iflas eden kuruluşları kontrol etmek için dünyadaki en iyi sistemlerden birini yaratarak bankaların toparlanmasına yardımcı oldu. Bu güne kadar, destek alan 23 banka Portekiz, İspanya, Fransa ve İtalya'daki tüm bankaların ortalamasından daha istikrarlı durumda. Türkiye'deki bankalar dünya genelinde diğer ülkelerdeki bankalarla geniş bir İlişki Yönetimi Uygulamaları (RMA) listesine sahip. Ethos'u destekleme fırsatına sahip olmak ve Türkiye'nin ekonomisini benzersiz bir şekilde etkileyecek olan vizyoner hareketlerinin bir ortağı olmak bir onurdur.” dedi.

Crowe Troy, İstanbul'da YMM ve Ortak olan Elvan İnanlı ise, “Ethos, bu alanda 8.000 yılı aşan deneyimimiz nedeniyle Türkiye'yi uluslararası ticaret ve işleri için bir merkez olarak değerlendiriyor. Teminat Akreditifi (SBLC) veya herhangi bir başka finansal araç sunumu tüm uluslararası ticaret ve iş işlemlerinin bir parçasıdır. Ethos'un Türkiye'yi ve özellikle bankalarını işlerini geliştirmek ve garantilerini yatırmak için doğru finansal ortaklar olarak değerlendirdiklerini görüyorum.” diyerek görüşlerini belirtti.

Ethos Ticari Danışmanlık AŞ Hakkında:

ETHOS TİCARİ DANIŞMANLIK AŞ, Türk yasaları altında bir anonim şirket olarak kurulan, proje finansmanında küresel bir erişime sahip Ethos Asset Management'in bir alt kuruluşudur. Ethos, her kıtada ve her sektörde proje yapılandırması ve borç yapılandırması için sermaye sunarak hükümet ve özel sektör projelerini finanse etmek için kaynaklarını tahsis eder.

Ethos Asset Management Hakkında:

Ethos Asset Management (Ethos) kaynak seferberliği ve proje finansmanında küresel bir erişime sahip, bağımsız, ABD merkezli bir şirkettir. Her kıta ve her sektörde hükümet ve özel sektör projelerine finansman sunan Ethos, geleneksel finans piyasalarının hiç birinde mevcut olmayan şartlarla finansman sunmasına olanak tanıyan benzersiz bir risk modülasyon modeli geliştirmiştir. Ethos, ayrıca, proje yapılandırması ve borç yapılandırması için danışmanlık sunar. Ethos, müşterilerini uzun vadeli hedeflerine güven içinde ulaşmaları için değişen piyasa koşullarında başarıyla ilerlemeleri için destekler ve geliştirir. Ethos Asset Management hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.ethosasset.com/ adresini ziyaret edin.

Ethos CEO'su Carlos Santos'u Misafir Konuşmacı ve Panelist olduğu Dubai'deki Sınır Tanımayan Liderler Zirvesi'nde ve Habtoor Palace, Dubai'deki dünya çapında üst düzey başarıya sahip profesyonellerin 1 numaralı toplantısı olan Uluslararası Onurlar toplantısında 29 - 30 Eylül 2021 tarihleri arasında dinleyebilirsiniz.

Ethos hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: https://www.ethosasset.com/

Attributed Holdings International Hakkında:

Attributed Holdings, özel sermaye, endüstriyel imalat, sağlık sektörü, biyo teknoloji, gayrimenkul, inşaat, arazi geliştirilmesi, hukuk ve yatırım bankacılığı dikeylerinde şirketler ve bireylerle stratejik ortaklıklar yapan küresel bir holding şirketidir. Attributed, Ethos Asset Management'in bir iştirakı ve Ethos Ticari Danışmanlık AŞ.'nin bir ortağı olarak başarılı proje finansmanı işlemleri oluşturulmasına destek olmak için çalışır. Ortaklarımız kariyerleri boyunca iş alanlarında yenilik liderleri olmuşlardır ve hem özel hem de devlet sektörlerinde pozitif değişim yaratan oldukça başarılı ulusal ve küresel girişimlerde yer almışlardır.

İletişim Bilgileri

Carlos Santos info@ethosasset.com
Info@attributedholdings.com

 

Kaynak: Ethos Asset Management Inc., USA

 

* Bu alanda yer alan duyuruların kaynağı Businesswire olup, Anadolu Ajansının haberler ile ilgili herhangi bir müdahelesi yoktur. Bu haberler yatırım tavsiyesi veya bülteni geçilen firmaların doğruluğunu teyit eder nitelikte olmayıp, Anadolu Ajansının bu şirketler ve kurumlar ile bir bağlantısı yoktur. Tüm sorumluluk Businesswire’a aittir.