Euro
6.56
Dolar
5.83
BIST 100
96,216.48
Altın
1,278.91

DXC Technology Önde Gelen Dijital Yenilikçi Luxoft'u Satın Alıyor

7 Ocak 2019 12:30 UTC

DXC Technology Önde Gelen Dijital Yenilikçi Luxoft'u Satın Alıyor

Dijital Yeteneğe Erişim ve Bütünleyici Özellikler Büyümeyi Hızlandırmayı Vadediyor

TYSONS, Va ve NEW YORK --(BUSINESS WIRE)-- DXC Technology (NYSE: DXC) ve Luxoft Holding, Inc (NYSE: LXFT), bugün DXC'nin dünya çapında dijital bir yenilikçi olan ve farklılaştırılmış teklifler, derin dikey endüstri uzmanlığı ve birinci sınıf dijital yeteneğe sahip Luxoft'u satın alma konusunda kesin bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Bu basın bülteni multimedya içermektedir. Buradan tam sürümü görüntüleyin: https://www.businesswire.com/news/home/20190107005557/en/

DXC ve Luxoft arasındaki anlaşmaya göre, ihraç edilen ve ödenmemiş Luxoft A Grubu ve B Grubu adi hisse senetlerinin tamamı, yaklaşık 2 milyar ABD doları tutarında bir toplam öz kaynak değerini temsil ederek nakit olarak hisse başına 59.00 ABD Doları alacaktır.

Birlikte, DXC ve Luxoft, Luxoft'un dijital mühendislik özelliklerini DXC'nin BT modernizasyonu ve entegrasyonu konusundaki uzmanlığı ile birleştirerek uçtan uca dijital dönüşüm için farklı bir müşteri değeri teklifi sunacaktır .Bu devralım, DXC tarafından belirtilen dijital büyüme ve ölçeklendirme stratejisini geçen sonbaharda gerçekleştirilen Yatırımcı Günü'nde gösterildiği gibi hızlandıracak ve kilit dijital yeteneklere erişimi genişletecektir.

Luxoft, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgesindeki şirketler için dijital strateji danışmanlığı ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Merkezi İsviçre'nin Zug kentinde bulunan şirket, son dört yılda güçlü, çift basamaklı bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile son dört çeyrekte 911 milyon dolar gelir elde etti.

DXC Technology Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO'su Mike Lawrie, “Luxoft ve DXC oldukça tamamlayıcı niteliktedir ve ortak dijital dönüşüm vizyonumuz, bu stratejik birleşimi her iki kuruluş için de oldukça uygun hale getirmektedir’’ demiş ve eklemiştir: “ Luxoft, otomotiv ve finansal hizmetler de dahil olmak üzere kilit endüstrilerdeki küresel müşteriler için ölçülebilir iş sonuçları üretme konusunda kanıtlanmış bir sicile ve uzmanlığa sahiptir. Luxoft’un eklenmesi ile, şirketi bugün ve gelecekteki müşterilerimizin dijital gereksinimlerini karşılayacak şekilde donatırken DXC'nin büyüme stratejisini hızlandırıyor.”

Dijital Bir Lider

Luxoft, analitik, UX/UI, IoT ve blockchain gibi alanlarda farklı dijital yetenekler sunar ve dış kaynaklı mühendislik hizmetleri, bulut ve devops'ta önemli bir oyuncudur. Luxoft, otomotiv (dijital kokpit, otonom sürüş, bağlı hareketlilik), finansal hizmetler (dijital danışmanlık, yasal düzenleme ve uyumluluk, platform uygulaması) ve sağlık/yaşam bilimleri (dijital laboratuvar, müşteri bağlılığı) dahil olmak üzere kilit sektörlerde güçlü dikey uzmanlık getiriyor. Luxoft ayrıca seyahat, medya ve iletişim ve enerji ve kamu hizmetleri için güçlü bir farklı endüstri teklifleri portföyü sunar.

Birlikte, Luxoft ve DXC hem geniş hem de derin endüstri uzmanlığına sahip olacaktır. Birleşik şirket şunları sunabilecektir:

  • Gerçek bir küresel ayak izi ile finansal hizmetler endüstrisi için uçtan uca dijital yetenekler;
  • DXC'nin tanınmış bir endüstri lideri olduğu sigorta sektöründe yeni hizmetler;
  • Otomotiv endüstrisi için eşsiz teklifler; Luxoft'un otomobil sistemleri konusundaki bilgi ve deneyimlerini, DXC'nin bulut ve güvenlikle bağlantılı oto servisleri konusundaki yetenekleriyle birleştiren; ve
  • Sağlık ve yaşam bilimlerinde endüstri lideri hizmetler, DXC'nin uzman sistemlerdeki tecrübesini Luxoft'un dijital yetenekleriyle bir araya getiriyor.

Luxoft, çoğu yüksek lisans veya doktora derecesine sahip, 13.000 kişiye yakın, oldukça derin bir sanayi geçmişine sahip, çok yetenekli bir dijital işgücüne sahiptir. Şirket, işe alım verimliliğini artırmak için DXC çapındaki platformdan yararlanarak sürekli ve zamanında dijital işe alım sağlayan emsalsiz bir yetenek edinme ve yönetim platformu kurmuş ve işletmiştir.

Luxoft, Avrupa pazarlarındaki özel derinliği ile her bölgedeki önemli müşterilere hizmet vermektedir. Otomotiv alanında, birleşik şirket - Luxoft artı DXC - Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgesinde 20'den fazla üreticiye ve OEM'e hizmet verecektir. Birleşik şirket, Amerika ve Avrupa'daki en iyi finansal kuruluşların yarısına hizmet edecektir.

Luxoft markasını koruyacak ve “Bir DXC Technology Şirketi” olarak çalışacaktır ve şirketin şu anki başkanı ve Lawrie'ye rapor verecek olan CEO'su Dmitry Loschinin tarafından yönetilmeye devam edecektir.

Loschinin, “Son yıllarda başarımız, müşteri iş gereksinimlerine uygun gerçekten yenilikçi dijital çözümler tasarlama, geliştirme ve sunma yeteneğimizin öncülüğünü yaptı” demiş ve eklemiştir: “DXC ile birleşme, çalışanlarımız, müşterilerimiz ve ortaklarımız tarafından yeni değerlerin kilidini açmak açısından heyecan verici bir fırsat sunuyor. Vizyonumuzu daha iyi hizmet etmek ve rekabet etmek ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için ölçeği, kaynakları ve pazarın varlığını kazanacağız. DXC'nin bir parçası olarak, birleşik şirket için büyümeyi hızlandırırken Luxoft'un farklı yeteneklerini ve kültürünü koruyacağız.”

İşlemin Faydaları

Luxoft'un satın alınması, DXC'nin dijital teklif portföyünü genişletecek, yüksek büyüme dikeylerinde varlığını genişletecek, global olarak mühendislik yeteneğine erişimi artıracak ve DXC'nin dijital değer teklifini genel olarak güçlendirecektir. İşlemin odak noktası DXC için büyümeyi hızlandırmak, dijital hizmetleri çapraz olarak satmak, yeni pazarlara açılmak ve dijital yetenekleri ölçeklendirmek olacaktır.

Birleşik şirket, Luxoft'un farklılaştırılmış çözümlerinden, platformlarından, teslimat modelinden ve IP'sinden ve ayrıca DXC'nin kendini tamamlayan endüstri lideri ortaklıklardan faydalanacaktır. Gelir sinerjilerinin DXC portföyünde çapraz olarak satış yapan Luxoft tekliflerinden gelmesi beklenirken, DXC'nin BT modernizasyonu ve Luxoft müşterilerine dijital entegrasyon konusundaki uzmanlığını da getirmesi bekleniyor .

İşlem Hakkında

İşlemin sona ermesi Haziran 2019'a kadar öngörülmüş olup, alışılmış koşullara ve yasal onaylara tabidir. Luxoft'un toplam oy gücünün yaklaşık yüzde 83'ünü temsil eden hissedarlar, işlemin desteklenmesi için gerekli izinleri vermiş ve Luxoft hissedar onayı alındıktan sonra yazılı onay vermiştir.

DXC, birleşmenin, tamamlayıcı yetenekler ve teklifler, büyük uçtan uca dijital dönüşümlerde müşteriler için farklılaştırılmış çözümler, dijital yeteneklerden oluşan tutarlı bir boru hattı ve hızlı büyüme dikeylerine erişime dayanan farklılaştırılmış çözümleri nedeniyle değer kazanmasını beklemektedir. DXC ve Luxoft birlikte, eski BT sistemlerinin modernizasyonundan ölçekli dijital çözümler sunmaya kadar, iş odaklı dijital girişimlerin tüm yelpazesini ele alacaktır.

Kilit Paydaşlar için Fırsatlar

Luxoft'un DXC ile birleştirilmesi müşteriler, çalışanlar ve ortaklar için yeni fırsatlar yaratacaktır:

  • Müşteriler için, birleşik şirket anahtar sektör dikeyi için yeni, uçtan uca dijital dönüşüm teklifi ve entegre teklifler yaratacaktır. Birleşik şirket, her iki şirketin de en iyi yeteneklerini birleştiren farklı dijital platformlar sunacaktır. Dijital yeteneğe daha fazla erişim, proje döngüsü sürelerini kısaltacaktır ve genişletilmiş bir dağıtım merkezi ayak izi, dijital yetenekleri müşterilere daha da yakınlaştıracaktır.
  • Çalışanlar, özellikle tasarımcılar ve mühendisler için, genişletilmiş uçtan uca yetenekleri son teknoloji ve yeniliklere erişim sağlayacak - küresel ölçekte çözümleri uygulama olanağını verir. Birleştirilmiş şirket, profesyonellerin teknoloji ortaklarının en son sertifika programlarına erişim de dahil olmak üzere dijital becerilerini geliştirmeleri için önemli fırsatlar sunacak.
  • Ve ortakların kendileri, BT modernizasyonu ve entegrasyonunda en iyi ön uç dijital yetenekleri eşsiz becerilerle birleştiren bağımsız bir şirketle çalışabilecekler.

Konferans GörüşmesiBugün

DXC ve Luxoft üst yönetimi bugün ö.ö saat 8:30 EST'de bir konferans görüşmesine ve web yayınına ev sahipliği yapacak. Yurtiçi arayanlar için arama numarası (888) 220-8451. Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet eden arayanlar +1 (323) 794-2588 numaralı telefonu aramalıdır. Tüm katılımcılar için şifre 2797121'dir. Web yayını sesleri ve sunum slaytları DXC Technology'nin Yatırımcı İlişkileri web sitesi'nde mevcut olacaktır.

Konferans görüşmesinin tekrarı, görüşmenin bitiminden yaklaşık iki saat sonra 14 Ocak 2019 tarihine kadar erişilebilir olacaktır. Tekrar numaraları şu bağlantı'dan edinilebilir. Tekrar şifresi aynı şekilde 2797121'dir.

Guggenheim Securities ve BofA Merrill Lynch finansal müşavir, Latham & Watkins LLP ise DXC'ye hukuk müşaviri, Harney Westwood & Riegel LP ise DXC'ye İngiliz Virgin Adaları'nda danışmanlık yaptı. Credit Suisse finansal danışman olarak görev yaptı ve White & Case LLP, Luxoft'a hukuk danışmanlığı yaptı; Conyers Dill & Pearman ise Luxoft'a İngiliz Virgin Adaları danışmanlığı yaptı.

Luxoft Hakkında

Luxoft (NYSE: LXFT), beş kıtada 22 ülkedeki müşterilere özel teknoloji çözümleri sunan küresel bir teknoloji hizmetleri ve danışmanlık ortağıdır. 2000 yılında kurulan Luxoft, iş değişimini yönlendiren teknoloji çözümleri sunmak ve uygulamak için mühendislik mükemmelliğini derin endüstri uzmanlığıyla birleştiriyor. Luxoft’un global ekipleri , strateji, danışmanlık ve mühendislik hizmetlerinin birleşimi yoluyla, iş dönüşümünü sağlamak, müşteri deneyimlerini geliştirmek ve operasyonel verimliliği artırmak için teknolojiyi kullanıyor. 280'den fazla aktif müşterisiyle Luxoft, otomotiv, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri, telekomünikasyon ve diğer sektörlerde uzmanlaşmıştır. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin www.luxoft.com ve Twitter'da veya LinkedIn'de bizi takip edin .

DXC Technology Hakkında

Dünyanın önde gelen bağımsız, uçtan uca bilişim hizmetleri şirketi olan DXC Technology (NYSE: DXC), ana BT'lerini modernize ederek ayrıca entegre ederek ve daha iyi iş sonuçları elde etmek için dijital çözümleri ölçekli olarak kullanarak müşteriler için dijital dönüşümler sağlar. Şirketin teknoloji bağımsızlığı, küresel yetenek ve kapsamlı iş ortağı ağı, 70 ülkede 6.000 özel ve kamu sektörü müşterisinin değişimle yol almasını sağlıyor. DXC kurumsal sorumluluk konusunda tanınmış bir liderdir. Daha fazla bilgi için ziyaret edin dxc.technology ve THRIVE 'ı keşfedin, DXC'nin değişim yaratıcıları ve yenilikçiler için dijital varış noktası.

İleriye Dönük İfadelerle İlgili Dikkat Notu

Bu basın bülteninde doğrudan ve sadece tarihsel gerçeklerle ilgili olmayan tüm açıklamalar “ileriye dönük ifadeler” teşkil eder. Bu ifadeler, DXC'nin ve/veya Luxoft’un niyetlerini, planlarını, beklentilerini ve inançlarını temsil eder ve birçoğunun DXC’nin ve/veya Luxoft’un kontrolü dışındaki risklere, belirsizliklere ve diğer faktörlere tabidir ve verilen sonuçların elde edilebileceğine dair hiçbir garanti taşımaz. Birçok faktör, yukarıda belirtilen işlemle ilgili olarak ileriye dönük beyanlardan önemli ölçüde farklılaşmasına neden olabilir; yasal düzenlemelerin onaylanması, öngörülen vergi muamelesi, öngörülemeyen borçlar, gelecekteki sermaye harcamaları dahil olmak üzere, öngörülen zamanlamaya ilişkin işlemlerin tamamlanması ile ilgili riskler DXC ve Luxoft şirketlerinin entegrasyonundaki zorluklardan kaynaklanan beklenen sinerjilerin, gelir kaybının, gecikmenin veya iş kesintisinin olması gibi. DXCnin ve/veya Luxoft’un işinde gerçek sonuçlara yol açabilecek risk faktörlerinin yazılı olarak açıklanması için, DXC’nin Form 10-K Yıllık Faaliyet Raporunda “Risk Faktörleri” başlıklı kısma, DXC’nin 30 Haziran 2018 ve 30 Eylül 2018’de sona eren üç aylık dönemler için Form 10-Q’ya Ait Üç Aylık Raporlarına, Luxoft’un 20-F Formundaki en son Yıllık Raporuna ve daha sonraki SEC dosyalarında güncellenen bilgiler ve Luxoft tarafından Form 6-K'ya mevcut olduğunda bakınız. DXC ve Luxoft'un her ikisi de, ileriye dönük bir olayın sonucu olarak veya yasalarca gerekli olmadıkça, ileriye dönük ifadeleri güncelleme niyetini veya yükümlülüğünü reddeder.

Ek Bilgi

Bu iletişim, Luxoft'un DXC tarafından önerilen devralmasıyla ilgili olarak yapılmaktadır. Teklif edilen işlem zaten Luxoft'un hissedarlarının zorunlu çoğunluğu tarafından onaylandığından, Luxoft, teklif edilen işlemle bağlantılı olarak vekalet istemeyecek veya hissedarlar toplantısı yapmayacaktır. Luxoft, teklif edilen işlemi tanımlayan adi hisse sahibi hissedarlar için bir Bilgi Beyanı hazırlayacaktır. Bilgi Beyanı tamamlandığında, Luxoft'un adi hisselerinin sahiplerine postalanacak ve SEC'e Form 6-K'da Luxoft tarafından sunulacaktır. LUXOFT'UN ADİ HİSSE SAHİPLERİNİN BİLGİ BEYANINI VE DİĞER İLGİLİ DÖKÜMANLARI TAMAMEN VE MEVCUT OLDUKLARINDA OKUMALARI TAVSİYE EDİLMEKTEDİR ÇÜNKÜ KONU OLAN İŞLEM VE HİSSEDARLARIN HAKLARI KONUSUNDA ÖNEMLİ BİLGİLER İÇEREBİLİR. Luxoft'un adi hisse senetlerinin sahipleri, SEC'e Luxoft tarafından sunulacak olan Bilgi Beyanı'nı  http://www.sec.gov adresindeki SEC web sitesinden aynı zamanda Luxoft tarafından SEC'e sunulan belgelerin ve diğer belgelerin ücretsiz bir kopyasını alabilirler. Luxoft'un Form 20-F ile ilgili en son Yıllık Raporunun, Form 6-K ile ilgili Bilgi Beyanının, mevcut olduğunda SEC'e ait ya da sundukları belgelerin ücretsiz kopyaları da Luxoft'un Yatırımcı İlişkileri web sitesinden edinilebilir.

Fotoğraflar\Multimedya galeri için: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=51921599&lang=en

Bu duyurunun orijinal kaynak dildeki metni, resmi ve geçerli versiyondur. Çeviriler sadece yardımcı olmak amacıyla sunulmuştur ve kanuni geçerlik sahibi tek metin olan kaynak dilde hazırlanan metin ile çapraz başvuru yöntemine göre incelenmelidir.

İletişim

DXC Technology:
Rich Adamonis
Kurumsal Medya İlişkileri
+1 862.228.3481
radamonis@dxc.com

Jonathan Ford
Yatırımcı İlişkileri
+1 703.245.9700
jonathan.ford@dxc.com

Luxoft:
Patrick Corcoran
Pazarlama ve İletişim
+1 631.478.2325
pcorcoran@luxoft.com

Tracy Krumme
Yatırımcı İlişkileri
+1 212.964.9900, x2460
tkrumme@luxoft.com

Robert Maccabe
Halkla ilişkiler
(t) +44 (0)20 3828 2346 (m) +44 7950 517 83
rmmaccabe@luxoft.com

 

Kaynak: DXC Technology ve Luxoft