Euro
6.59
Dolar
5.80
BIST 100
95,421.05
Altın
1,422.69

Adam Oliver, İstanbul'daki Robert College'in Yeni Okul Başkanı Olacak

4 Şubat 2019 22:55 UTC

Adam Oliver, İstanbul'daki Robert College'in Yeni Okul Başkanı Olacak

İSTANBUL --(BUSINESS WIRE)-- Robert College'deki Mütevelli Heyeti bugün, şu anda Roma, İtalya'daki St. George's Müdür Yardımcısı ve Okul Başkanı olan Adam Oliver'ın Robert College'deki yeni Okul Başkanı olacağını açıkladı. Bay Oliver, 1 Temmuz 2019'da görevini üstlenecek ve bu yılın son sınıfının mezuniyetini takiben Dr. Charles Skipper'ın yerine geçecek.

Bay Oliver'ın ataması, Robert College camiası ile yurtiçi ve yurtdışında derin katılımı içeren sıkı bir uluslararası aramayı sonuçlandırıyor. Akademik kariyerini yirmi yıl boyunca sürdüren Oliver, İngiltere ve İtalya'daki devlet okulları ve bağımsız okullarda liderlik pozisyonlarında bulundu. Roma’da İngiliz ve uluslararası topluma hizmet veren bağımsız bir okul olan St George's ta Müdür Yardımcısı ve Okul Başkanı olarak geçen yedi buçuk yıl boyunca, öğrencilerin okul tarihinin en iyi sonuçlarını elde etmelerine yardımcı oldu, ve küresel ortalamaları önemli ölçüde geride bıraktı. Okul görevlerine ek olarak, Oliver, beş yıl boyunca Sayman, Başkan Yardımcısı ve İtalyan Uluslararası Bakalorya Birliği Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen Roma Uluslararası Okullar Birliği'nin başkanıdır.

Robert College Yönetim Kurulu Başkanı Jean Manas, “Adam Oliver, Robert College'in ihtiyaç duyduğu ve hak ettiği bir liderdir” dedi ve ekledi: “Kendisi, birlikte öğrenmenin bir zevk olduğu, merak uyandırmaya devam ettiğimiz ve mükemmel öğretme ve derinlemesine öğrenmenin hepimizin yaptığı şeyin merkezinde olduğu bir topluluk oluşturmaya kararlıdır.”

51 yaşındaki Bay Oliver, St. Andrews Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi gördü ve burada Birinci dereceden Onur ile MA sahibi oldu. St. Andrews’ten sonra Oxford Üniversitesi’ndeki Keble College’de öğretmenlik sertifikası aldı. Londra'daki University College'in bir parçası olan Eğitim Enstitüsü aracılığıyla, İngiltere'deki baş öğretmenlerin mesleki standardı olan Ulusal Mesleki Yeterlilik derecesini tamamladı. Ayrıca St Edmund's College, Cambridge Üniversitesi'nde Yaratıcı Yazım dalında, Yüksek lisans derecesi ve birinci sınıf onur derecesi aldı.

Oliver, “Global profile ve Robert College'in ününe sahip bir okula liderlik etme fırsatı bulduğum için çok mutluyum ve onur duyuyorum” demiş ve eklemiştir: “Robert College camiası zaten inanılmaz derecede misafirperverdi ve akademik mükemmellik, bütünsel gelişim ve merak ve öğrenme zevkine değer veren bir eğitim konusundaki özverilerini paylaşmayı umuyoruz.”

Robert College, 1863 yılında İstanbul'da kurulan bir karma eğitim lisesidir. Kabul oldukça seçicidir ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen standart lise giriş sınavına dayanmaktadır. Her yıl yaklaşık iki yüz öğrenci artan RC mezunları, yüksek öğrenimlerine yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerde devam etmektedir. Robert

College'in ilk günlerinden gelen mezunlar, Türkiye'de ve dünyada siyaset, işletme, sanat, eğitim ve bilim gibi geniş alanlarda kilit rol oynamıştır.

İletişim

Eren Kaya +1 212-340-7061 Direktör, New York Ofisi, İstanbul Robert College

Kaynak: Robert College of Istanbul

Powered by Business Wire

Bu haber bültenini çevrimiçi olarak görüntülemek için: http://www.businesswire.com/news/home/20190204005813/en