Euro
8.95
Dolar
7.36
BIST 100
1,536.11
Altın
1,846.87
Yaşam

Facebook Türkiye Hürmetçi'nin yılkı atlarını kapak fotoğrafı yaptı

Kayserili fotoğraf sanatçısı Mustafa Kütük'ün Hürmetçi Sazlığı'ndaki atların kar üzerindeki görüntüsünü içeren fotoğrafı, Facebook Türkiye sayfasının kapağını süsledi.

Sercan Küçükşahin   | 03.12.2020
Facebook Türkiye Hürmetçi'nin yılkı atlarını kapak fotoğrafı yaptı

Kayseri

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un, 280 milyonun üzerinde abonesi bulunan Türkiye resmi sayfası, kapak fotoğrafını Kayseri'den seçti.

Söz konusu kapak fotoğrafında, son yıllarda fotoğraf sanatçılarının uğrak noktası haline gelen Hürmetçi Sazlığı'ndaki yılkı atlarının kar üzerindeki yürüyüşü yer alıyor.

Fotoğraf sanatçı Mustafa Kütük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayseri'de çekilen bir fotoğrafın, 280 milyon abonesi olan bir sayfanın kapak fotoğrafı olmasının kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Fotoğrafını, Facebook Türkiye resmi sayfasının kapağında görünce mutlu olduğunu anlatan Kütük, "Hem kendi adıma, hem kentim hem de Hürmetçi Sazlığı adına çok mutlu oldum. Bu, şehrimizin ve yılkı atlarının tanıtılmasına yardımcı olacaktır." dedi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın